Nepodceňujte projevy deprese a zasáhněte pomocí bylinek

Deprese může v průběhu života postihnout kohokoliv z nás. Někdy ve větší, jindy v menší míře, ale vždy se jedná o onemocnění nepříjemné, které může skončit až hospitalizací pacienta v psychiatrické léčebně, v závažných případech i smrtí. Proto nepodceňujte příznaky deprese u sebe ani u svých blízkých a pokuste se zasáhnout včas – nejlépe právě přírodní cestou pomocí bylinek.

Příznaky deprese

Mezi hlavní příznaky deprese patří: smutná depresivní nálada, plačtivost, snížené sebevědomí, ztráta radosti z běžných věcí, pocit beznaděje, váhavost či nerozhodnost, zpomalení duševní činnosti, někdy dokonce bludy a halucinace (slyšení hlasů), dále je to nechuť k jídlu, nezájem o sex a sebevražedné myšlenky.

Jak léčit depresi pomocí bylinek

Než začneme léčit depresi léky, můžeme vyzkoušet – zvláště v počáteční fázi – bylinky, které se osvědčily již častokrát při těchto nemocech. Jako čaj pijeme anýz, třezalku, heřmánek, meduňku, dobromysl, vřes, skořici, lípu, sporýš nebo majoránku. Bylinky můžeme podle chuti kombinovat. Na zmírnění deprese jsou vhodné koupele, a to nejlépe s odvarem z dubové kůry, přesličky, fenyklu nebo větviček černého bezu. A stejně dobrá je i aromaterapie. Zde využijeme zejména éterické oleje, a to z těchto rostlin: borovice, heřmánek, citroník, grapefruit, kopr, kakost, koriandr, levandule, mandarinka, meduňka, pomeranč, rozmarýn, růže, santal, skořice, smrk, šalvěj, třezalka nebo vavřín.  Éterické oleje můžeme použít buď jako náplň do aromalampy, nebo také do voňavých koupelí. Z běžných potravin pomáhají proti depresi banány, ryby a čokoláda.

Další léčení, když příroda nepomůže

Dalšími způsoby léčení jsou antidepresiva, kterých dnes existuje na trhu veliké množství, a již dávno nejsou návyková ani nemají mnoho vedlejších účinků. V nejvážnějších případech se používá elektrokonvulzivní terapie /ECT, lidově elektrošoky/, což je zásah pomocí elektrických výbojů do mozku, když už jiná léčba neúčinkuje. Přejeme vám, aby se vám deprese vyhnula i v nevlídném podzimním počasí, nebo abyste ji alespoň zvládli hned v začátku zažehnat přírodními prostředky. A nezapomeňte si udělat čas na sebe a své blízké!   bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here