Bylinky na dásně

Dásně jsou sliznice dutiny ústní, obklopující zuby v horní i dolní čelisti. Onemocnění dásní je velmi bolestivé a má přímý vliv na zdraví vašich zubů. Nezdravé dásně jsou oteklé, načervenalé až rudé. Projevem Paradontitidy je krvácení z dásní. Nemocné dásně mohou mít vliv na nepříjemnou pachuť v ústech nebo nepříjemný zápach z úst. Nemoci dásní se projevují brněním, nepříjemným tlakem nebo pocity napětí.

Bylinky na dásně jsou skvělým a šetrným lékem při onemocnění dásní. Pravidelné užívání bylinných léčiv mohou být účinnou prevencí před vznikem onemocnění dásní. Na Bylinkopedii, internetovém magazínu se zaměřením na bylinky, najdete všechny bylinky a léčivé rostliny, které mají blahodárný vliv na léčbu dásní. Bylinky jsou využívány při výrobě farmaceutických léků proti onemocnění dásní, naučte se jejich sílu využívat také. Pomůžeme vám připravit odvary, tinktury, čaje, výplachy, kloktadla a další přípravky pro léčbu dásní.

Přidejte si svou Bylinkopedii na sociální sítě a mějte tak vždy u sebe přírodního rádce, který vám pomůže s výběrem vhodných léčivých rostlin a bylin při léčbě nejrůznějších onemocnění, při léčbě dásní, problémy se zuby a dalšími nemocemi.

kurkuma

Kurkumovník dlouhý

Česky: Kurkumovník dlouhý Latinsky: Curcuma longa Slovensky: Kurkomovník dlhý Kurkumovník dlouhý: Ze sušeného a rozemletého oddenku kurkumovníku se získává oblíbené a levné koření kurkuma. Díky své specifické chuti a mnoha léčebným účinkům se mu přezdívá také indický šafrán. Léčivé účinky ...
ozanka lesni

Ožanka lesní

Česky: Ožanka lesní Latinsky: Teucrium scorodonia Slovensky: Ožánka lesné Ožanka lesní (Teucrium scorodonia) je vytrvalá bylina patřící do čeledi hluchavkovité. Z byliny se sbírá a suší kvetoucí nať.  Léčivé účinky Podporuje tvorbu trávicích šťáv, vylučování žluči. Mírní bolest. Potlačuje záněty v trávicím ústrojí. ...

Nejčtenější

Bylinky v těhotenství: Které jsou vhodné a kdy je užívat?

Je používání bylinek v těhotenství bezpečné? Na tuto otázku není vůbec snadné odpovědět. Celá řada bylinek se těhotným ženám vyloženě nedoporučuje....
bylinky na žaludek, trávení a pálení žáhy

Bylinky na žaludek: 21 léčivek, které vám pomohou!

Dobré trávení je základem zdraví každého z nás. Ovšem na tenhle fakt často zapomínáme, zvlášť když máme před sebou hory jídla, a opět si ho připomínáme, až když se tělo samo ozve. Naštěstí i zde můžeme nabídnout přírodní pomoc a doporučit tyto bylinky na žaludek.
bylinky na cholesterol

Vysoký cholesterol? Zkuste tyto bylinky pro jeho okamžité snížení!

Taky vám už doktor řekl, že si máte dávat pozor na cholesterol? Nejste v tom samu, zvýšená hladina cholesterolu je častým problémem dnešní populace. Ale jak už to na Bylinkopedii bývá, i pro cholesterol máme odpověď!