Trápí vás angína? Zkuste tyto přírodní léky

Pokud trpíte často angínami, jistě už jste od lékaře dostali nejrůznější antibiotika, která na chvíli zabrala, ale pak se angína vrátila ještě v horší formě. Tak pokud máte tento problém, zkuste příště přírodní léčbu.

Přírodní antibiotika

Proti angíně mohou úspěšně zabrat přírodní antibiotika. Patří sem med, cibule, česnek. Vyzkoušejte je buď samostatně, anebo zkombinujte med a nadrobno nakrájenou cibuli, pak vám vznikne domácí sirup plný přírodních antibiotik a angína nemá šanci. Nezapomeňte, že nejúčinnější jsou všechny tyto potraviny v syrovém stavu.

Jaké potraviny jíst

Při angíně je dobré jíst slané potraviny, které odlehčují bolesti v krku. Dále je vhodná vychlazená salátová okurka a vařené jáhly. Pomáhá také vylisovaná šťáva z mrkve nebo z červené řepy. Dětem dáváme denně mrkvový salát nebo právě čerstvou vylisovanou šťávu z mrkve.

Jaké potraviny nejíst

Rozhodně se vyhněte všem sladkým jídlům, která zánět v krku ještě zhoršují. Týká se to nejen sladkostí a vůbec všech potravin s přidaným cukrem, ale vhodné není dokonce ani ovoce, džusy nebo šípkový čaj.

Kloktání pomáhá

Bolesti v krku spolehlivě zažene kloktání. Můžete vyzkoušet obyčejnou vodu se solí, zelený čaj, ředěné dubové kapky, nebo odvary z těchto bylinek: květ černého bezu, šalvěj, mateřídouška, řepík, tymián, měsíček, jitrocel či heřmánek. Kloktat můžete i odvar z cibule.

Bylinkové čaje a další bylinky vnitřně

Při angíně dost pomáhají i bylinkové čaje/odvary z černého bezu, heřmánku, řepíku, šalvěje, echinacey (třapatky nachové), borůvek, lípy, dubové kůry, cibule, listů ostružiníku, proskurníku a slézu. Z echinacey je možné použít účinnější tinkturu. Uvidíte, že kombinací výše uvedených rad se angíny zbavíte nadobro. bylinkopedie koupit bylinky a produkty    

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here