Jaké bylinky najdeme na louce. Máme pro vás přehled

Procházíte se rádi v létě po louce? Pak mi určitě dáte za pravdu, že tam roste mnoho krásných lučních květin, rostlin i bylinek.

Takže které bylinky konkrétně můžete sbírat na louce? (Vybírejte čisté louky, daleko od silnic a dalších komunikací.)

Andělika lékařská – anděliku poznáte snadno, je to statná vytrvalá rostlina s velkými složenými okolíky žlutě bílých květů. Vůni má příjemnou, kořennou. Sbírá se kořen.

Jitrocel kopinatý – jitrocel známe asi všichni a poznáme jej podle dlouhých listů. Stejnou službu jako jitrocel kopinatý nám prokáže i jitrocel větší, který má listy široké a srdčité. Sbírá se list.

Kokoška pastuší tobolka – kdo by neznal kokošku, ze které si děti rády sbírají „penízky“. Kokoška je nenápadná, ale velmi léčivá. Sbírá se nať.

Kontryhel obecný – bylinka, které se lidově říká také husí nožka nebo polní muškát, je vytrvalá rostlina s drobnými žlutozelenými květy. Sbírá se nať.

Kostival lékařský – známý též pod lidovým názvem černý kořen je vytrvalá bylinka s fialovými květy. Sbírá se však kořen.

Kozlík lékařský – možná znáte také pod názvem baldrián a je to vytrvalá rostlina s růžovými květy, voní příjemně a jeho vůně láká mimo jiné i kočky. Sbírá se kořen.

Oman pravý – je vytrvalá rostlina s aromatickým kořenem, který se také sbírá.

Podběl obecný – s lidovým názvem koňské kopyto či mateří líčko, je to vytrvalá bylinka se žlutými květy, kromě květů se však k léčebným účelům sbírají i listy.

Přeslička rolní – je vytrvalá rostlina s vodorovným oddenkem, kromě luk roste i na polích, náspech a podél cest. Sbírá se nať.

Řepík lékařský – je vytrvalá bylinka se žlutými květy, celá rostlina příjemně voní. Sbírá se kvetoucí nať.

Sedmikráska – lidově též chudobka nebo sirotka je vytrvalá rostlinka, která kvete skoro celý rok. Sbírají se květy.

Smetanka lékařská – kdo by neznal pampelišku? Sbírají se kořen, listy, květy (na výrobu medu), i stonky.

Tužebník jilmový – je statná vytrvalá bylina s bílými květy. Sbírají se květy, nať i kořen.

Vachta trojlistá – vytrvalá bylinka s hroznem bílých květů. Je chráněná! Sbírají se listy.

Violka trojbarevná – je jednoletá nebo přezimující bylinka se žluto-fialovo-bílými květy. Sbírá se kvetoucí nať.

Pozor: všechny bylinky, zvláště kořeny, sbíráme opatrně, abychom nenarušili biotop louky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here