Jaké bylinky najdeme v lese. Máme pro vás přehled

Některým bylinkám se nejlépe daří v lese. Takže až půjdete příště do lesa, nezapomeňte si nasbírat následující léčivé rostliny. Opět dávejte pozor na to, abyste neponičili celou vegetaci nebo zbytečně nezničili jiné rostliny.

Jaké bylinky můžeme najít v lese?

Bez černý – je keř či strom, který najdete spíše na okraji lesa. Sbírají se květy, plody i listy. Borovice lesní – jehličnatý strom dorůstající až 40 metrů. Sbírají se pupeny a mladé výhonky, ze kterých se vyrábí čaj, tinktura nebo koupel. Borůvka – roste ve vlhčích jehličnatých a smíšených lesích. Sbírají se mladé listy a plody. Bříza – strom 10–20 metrů vysoký, sbírají se listy, listové pupeny a míza. Dub letní – statný strom dorůstající až 40 metrů výšky. Sbírá se hladká kůra, pupeny a žaludy (ty se používají jako kloktadlo při bolestech v krku). Hloh obecný – keř nebo strom vysoký asi 7 metrů. Sbírají se listy, květy a plody. Hluchavka bílá – vytrvalá bylina 20–40 cm. Sbírají se květy. Jahodník obecný – vytrvalá bylina, která roste ve smíšeném lese. Sbírají se listy a plody. Jalovec obecný – pokud jej nepěstujeme v zahradě, najdeme jej nejspíše v podrostu borového či smíšeného lesa, je to jehličnatý keř až 6 metrů vysoký. Sbírají se plody, tzv. jalovčinky. Jmelí bílé – jsou poloparazitické keříčky, které tvoří kulovité trsy v korunách stromů, nejčastěji na borovicích, jedlích, smrcích a akátech. Sbírají se vrcholky větviček s plody. Kakost smrdutý – jednoletá bylinka s růžovofialovými květy a dlouhými zobákovitými plody. Celá rostlina nepříjemně páchne – odtud také její jméno. Sbírá se kvetoucí nať. Meruzalka černá – planě rostoucí keř až 2 m vysoký s lesklými černými bobulemi. Sbírají se bobule a listy. Mochna nátržník – vytrvalá bylinky roste ve světlých lesích a na pasekách. Sbírá se oddenek bez kořenů. Prvosenka jarní – vytrvalá bylinky se žlutými květy na okolíku, roste ve světlých lesích. Sbírají se květy, nať a oddenek s kořeny. Ovšem protože je rostlina chráněná, oddenek s kořeny se nesmí sbírat v přírodě, za tímto účelem se rostlina pěstuje uměle. Řešetlák počistivý – keř až 3 metry vysoký roste na okrajích lesů, má drobné květy a černé plody. Sbírají se plody a kůra. Třezalka tečkovaná – vytrvalá bylinka až 60 cm vysoká, v lese ji najdeme spíš na pasece, protože potřebuje slunné stanoviště. Sbírá se kvetoucí nať. Vřes obecný – polodřevnaté keříky 20–50 cm vysoké tvoří souvislé porosty na pasekách a v borových lesích. Sbírá se kvetoucí nať. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here