Dětský bylinkový horoskop. Které bylinky jsou vhodné pro jednotlivá znamení?

podběl
podběl

Přichystali jsme pro vás více dílů „dětského horoskopu“, ze kterého se dozvíte nejen to, co daly hvězdy vašim ratolestem do vínku, ale také, na jaké neduhy je to které znamení náchylnější a jaké bylinky jsou pro ně nejlepší!

 • Beran (21.3 – 20.4.)

Berani dívky

Jsou odvážné a otevřené pro všechna dobrodružství. Jejich přirozená touha po poznání je nenechá příliš dlouho v klidu a jsou pro každou změnu.

Vhodnou bylinkou pro ně je pampeliška – sirup z pampelišky dokáže posílit imunitu a vyléčit oslabené dýchací cesty.

Berani chlapci

Nebojí se žádné výzvy či překážky. Jsou dobrými a věrnými kamarády a rozenými optimisty. V povaze mají přirozenou bojovnost spojenou s odvahou a touhou jít za svým cílem.

Typickou bylinkou pro chlapce ve znamení berana je černý bez. Šťáva z něj osvěží a zregeneruje vyčerpaný organismus. Čaj z bezu zase dodá tělu energii a vitamin C.

 • Býk (21.4. – 21.5.)

Býci dívky

Jsou velmi pečlivé a často talentované. Mají dobrý vkus a už odmala chtějí udělat na své okolí dojem a rády se oblékají. Milují rodinné zázemí a své přátele. Vhodnou bylinkou pro tyto dívky je měsíček lékařský – stejně jako ony má hluboké a silné kořeny. Mast z měsíčku pomůže při kožních vyrážkách či lehkém atopickém ekzému.

Býci chlapci

Působí vyrovnaným a klidným dojmem, rozvážně a klidně si jdou za svým. Mají rádi náročné hry či záhady. Odmala je fascinují praktické věci a jídlo. Úlevu trávicímu systému určitě poskytne petržel zahradní. Ta navíc pomáhá odvádět vodu z těla a působí jako dezinfekce.

 • Blíženci (22.5. – 21.6.)

Blíženci dívky

Jsou spolehlivé a učenlivé, mají rády, pokud je jim svěřený nějaký úkol. Cítí se důležité a jsou motivovány vše dokonale splnit. Občas trpí výkyvy nálady, a proto k nim pasuje podběl – stejně jako on velmi snadno podléhají změnám.

Blíženci chlapci

Potřebují pevný řád, čas vyhrazený na povinnosti, na hraní či jiné aktivity. Pokud je volba jen na nich, jsou velmi roztěkaní a těžko se sami rozhodují. Jejich bylinkou je meduňka. Zklidňuje, utišuje a celkově povzbuzuje celý organizmus.

 • Rak (22.6. – 22.7.)

Raci dívky

Jsou pečlivé a citlivé, bývají spolehlivé a zodpovědné. Mají potřebu se o někoho starat, o mladší sourozence, domácího mazlíčka či o hračky. Svědčí jim tvůrčí činnosti, díky kterým dají průchod svým emocím. Hodí se k nim heřmánek. Pomáhá od zánětů a detoxikuje organizmus.

Raci chlapci

Chlapci ve znamení Raka jsou působiví a mají rádi publikum. Mají cit pro zodpovědnost, ale potřebují mít pocit bezpečí, aby měli klid na své zájmy. Důležitou bylinkou je pro ně máta peprná – silně aromatická bylina poskytující úlevu při nachlazení, špatném trávení a bolestech hlavy.

 • Lev (23.7. – 22.8.)

Lvice dívky

K životu přistupují s rozhodností a sebejistotou. Stojí si za svým názorem a těžko ustupují i silnějšímu soupeři. Rozhodně potřebují prostor pro svou seberealizaci. Energii čerpají ze sluníčka a jejich spíše pobledlé pokožce určitě prospěje listový salát, špenát a bazalka, které umí sluníčko nahradit.

Lvi chlapci

Jsou to rození velitelé a potřebují být v centru dění, mít vše pod kontrolou. Zároveň ovšem bývají velkými romantiky a často se zapomenou ve svém zasnění. Proto je potřeba občas jim připomenout, co mají dělat. Na občasné zhmožděniny spolehlivě pomůže mast s obsahem arniky. Bylina s hojivým účinkem je pro Lvy tou pravou.

 • Panna (23.8. – 23.9.)

Panny dívky

Charakterizuje touha být užitečné. Chtějí pomáhat a mít nějakou povinnost. Je pro ně důležitý pořádek, k sobě i ostatním bývají kritické. Olej z eukalyptu pomůže uvolnit ztuhlé svalstvo a levandule prospěje celkové pohodě.

Panny chlapci

Jsou šťastní, pokud mají jasně daná a srozumitelná pravidla. Svět fantazie je moc neláká. Vždy budou vyžadovat přímé jednání bez vytáček. Bývají dobrými společníky, umějí povídat, ale i naslouchat. K těmto dětem patří citrusové plody. Například čaj z citronové trávy usnadní dýchání a dodá potřebný vitamin C.

 • Váhy (23.9. – 23.10.)

Váhy dívky

Jsou romantickými dušemi s citem pro spravedlnost. Malé Váhy mají rády pořádek, a to hlavně podle svých představ. Brzy se u nich projeví smysl pro krásu a eleganci. Účinnou bylinkou je kopřiva, koupel z ní prospěje celému organismu. Čaj zase napomáhá správnému trávení.

Váhy chlapci

Také chlapci narození ve Vahách jsou romanticky založeni. Jejich silnou stránkou je laskavost, přizpůsobivost a zájem o vše nové. Vyhýbají se konfliktům, ale bylo by pro ně dobré naučit se neustupovat, pokud je právo na jejich straně. Bylinou pro ně vhodnou je jitrocel kopinatý, který pomůže při nachlazení či zahlenění.

 • Štír (24.10. – 22.11.)

Štír dívky

Velmi potřebné jsou pro ně vztahy – rodina, přátelé – a věrnost. Mají-li dobré zázemí, vyrostou z nich silné osobnosti. Malé Štírky dokáží překvapit svými vyzrálými názory a hloubkou myšlení. Bylinou pro ně je podběl lékařský, který má dezinfekční a protizánětlivé účinky.

Štír chlapci

Mají rádi tajemství a záhady. Umí naslouchat druhým, své pocity či myšlenky ale ostatním nesdělují. Působí sebejistě, přitom touží po citu a občas i po pomoci, o níž si ale nikdy neřeknou. Bylinkou pro ně je tymián obecný. Působí proti průjmům i nadýmání a tlumí kašel.

 • Střelec (23.11. – 21.12.)

Střelec dívky

Jsou zvídavé a pohotové, chtějí o všem vědět a vše vysvětlit. Mají výrazný tvůrčí a organizační talent a k jejich povaze se nejlépe hodí čekanka, která podporuje trávení a látkovou výměnu.

Střelci chlapci

Malý Střelec má hlasitý projev, živou gestikulaci a bývá obklopen dětmi. Dokáže totiž vymyslet spoustu zábavy a legrace. Je důležité mu nastavit pravidla, jinak se bude při své živé povaze neustále dohadovat. Pampeliška je přesně to, co tito chlapci potřebují.

 • Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Kozorozi dívky

Jsou ctižádostivé a se smyslem pro povinnost. Dávají si pozor na své věci a v případě potřeby dokážou samy sebe obhájit. K dívkám Kozorohům patří přeslička, která prospívá pokožce a vlasům.

Kozorozi chlapci

Mají uzavřenou povahu a spoléhají sami na sebe. Malý Kozoroh dokáže pomoci, kde je potřeba. Vhodná je pro ně majoránka, která napomáhá dobrému trávení a čištění organismu.

 • Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vodnáři dívky

Jsou pilné a pečlivé, dokáží si prosadit své a nenechat se ovlivnit okolím. Je pro ně důležitý pocit svobody a určitého odstupu, i když jinak jsou velmi přátelské. Ideální bylinkou je zázvor podporující metabolismus.

Vodnáři chlapci

Bývají vynalézaví s velkou dávkou fantazie. Dokáží vymyslet a organizovat zábavu. Jsou velmi společenští se smyslem pro humor. Ideální bylinkou je hloh, který pomáhá při celkovém zklidnění organismu.

 • Ryby (21.2. – 20.3.)

Ryby dívky

Jsou laskavé, otevřené a plné emocí. Mají velmi citlivou povahu a své zážitky potřebují s někým sdílet, potřebují, aby jim okolí naslouchalo. Rakytník je tou správnou bylinkou, která těmto dívkám dodá energii a je prevencí před nachlazením a oslabenou imunitou.

Ryby chlapci

Už odmalička je potřeba podporovat u nich sebevědomí a sebeprosazení. Určitě jim ponechte jejich vnitřní svět a umožněte jim být občas o samotě se svojí fantazií. Vhodnou rostlinkou je pro ně květ sedmikrásky, který se používá k ošetření pokožky, k usnadnění odkašlávání a při zánětech horních cest dýchacích.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here