Kdo někdy zažil zánět trojklanného nervu, ten mi dá jistě za pravdu, že to není žádný med. Naštěstí i pro tuto patálii máme spoustu přírodních prostředků, které podle zkušenosti mé i mých známých pomáhají.
Dopřát si teplo
Zásadou číslo 1 je jednak chránit se proti větru a zimě, a naopak si dopřát co nejvíce tepla, zejména na postižené místo (tvář, spánky, čelist). Zahřívat je můžete infralampou, elektrickou dečkou nebo nahřátým gelovým sáčkem.
Bezinkový likér
Na bolest trojklanného nervu pomáhá i bezinkový likér, tj. likér z plodů bezu černého s obsahem alkoholu. Na jeho výrobu jsme vám již recept přinesli v některém z minulých článků.
Bylinkové čaje
Vyzkoušejte čaj z třezalky tečkované nebo z některé z těchto protizánětlivých bylin: měsíček, řepík, heřmánek, šalvěj, hluchavka, tužebník či kakost smrdutý. Postupujte tak, že lžičku sušené bylinky zalijete šálkem vroucí vody, necháte cca 15 minut stát, scedíte a pijete 1 šálek denně. Také můžete vyzkoušet bylinkovou směs z 1 dílu třezalky, 1 dílu meduňky, 1 dílu šišáku, 1 dílu chmele a 1 dílu maralí kořene; necháme lžíci směsi spařit vroucí vodou, vyluhovat 15 minut, scedíme a pijeme 1 šálek každý den po dobu 14 dnů. Je to výborný prostředek nejen na zánět trojklanného nervu, ale i na psychiku.
Promazávání bylinkovým olejem nebo mastí
Postižené místo se doporučuje denně promazávat třezalkovým nebo levandulovým olejem, nebo můžete vyzkoušet domácí mast ze sádla, a to měsíčkovou, levandulovou nebo z kakostu smrdutého. Návody na ně najdete v rubrice Recepty.
Reflexní terapie
Na konec nesmíme zapomenout na reflexní terapii na plosce nohy: nejlépe mačkejte obličejovou část na palci nohy a současně krční páteř na plosce chodidla. Přejeme vám, ať vás bolest brzy přejde a jste zase zcela zdrávi!
Vyzkoušela jsem šťávu z bezinky jak z květu i z plodů. Také čaj z květů. Bolest se zmírnila asi za 4 dny, během měsíce odezněla úplně. Teď mám v záloze čaj z kětů, kdyby náhodou bolest opět začala. Doporučuji !!! Evka