Připravte si detoxikační koupel!

Získat nějaký čas pro sebe může být v nabitém rozvrhu poněkud složité. Vyrovnávání pracovních a rodinných povinností vyžaduje více času, než bychom si mohli dopřát. Ale nechat naše tělo (a naši mysl) odpočinout si je velmi důležité. Toho můžete docílit pomocí koupele – připravit si detoxikační koupel. Když do ní navíc přidáte látky, které vás pomohou zbavit se toxinů, uděláte toho pro sebe mnohem víc. Koneckonců, pokud se necítíte dobře, nemůžete pracovat na 100 %.

Slovo o toxinech

Toxiny jsou jedovaté látky, které negativně ovlivňují naše zdraví. Toxinům se vystavujeme denně ze zdrojů, jako je znečištění, zpracované potraviny a pesticidy. A když tyto toxiny neuvolníme, odráží se na našem zdraví a způsobu, jakým se cítíme po celý den.

Výhody detoxikační koupele

 • Detoxikační koupel je jedním z nejjednodušších způsobů detoxikace, který si můžete dopřát doma.
 • Je levnější, než detoxikační koupele v lázních.
 • S použitím různých esenciálních olejů získáte různé zdravotní účinky – antioxidační, antimikrobiální a protizánětlivé.
 • Ingredience do koupele už máte z velké většiny doma.

Obecná doporučení

Pro dosažení nejlepších výsledků si užijte koupel o délce 40 minut až hodina. Prvních 20 minut poskytne tělu čas, aby odstranilo toxiny z vašeho systému, zatímco posledních 20 až 40 minut vám umožní absorbovat minerály ve vodě a pomůže vám vyjít z koupele s pocitem omlazení. Používejte horkou vodu.

Detoxikační koupel s eukalyptem a solí

Tato koupel je velmi snadná na přípravu – potřebujete jen několik kapek eukalyptového oleje, epsomskou sůl a sodu na pečení. Soda pomáhá zmírňovat suchou, svědící kůži, proto se tato koupel hodí zejména v zimě. Po koupeli se budete cítit uvolnění, hydratovaní a lehcí.

Zázvorová detoxikační koupel

Pokud hledáte nový způsob, jak začlenit zázvor do své rutiny, tato detoxikační lázeň je skvělá volba. Nejen, že zázvor pomáhá s poruchou trávení a nevolností, ale podporuje pravidelné trávení a pomáhá zmírnit bakteriální infekce. Tento super jednoduchý recept vyžaduje pouze čerstvý zázvor, epsomskou sůl a citrón, ale je velmi silný – a zanechává hedvábnou kůži!

Domácí koupelová sůl

Používejte šálek této soli na jednu koupel. Domácí sůl si připravíte smícháním následujících ingrediencí:

 • 2 šálky epsomské soli
 • 1 šálek sody na pečení,
 • 10 kapek mátového esenciálního oleje,
 • 5 kapek eukalyptového esenciálního oleje,
 • 5 kapek rozmarýnového esenciálního oleje,
 • 5 kapek levandulového esenciálního oleje,
 • 5 kapek skořicového esenciálního oleje,
 • 2 lžíce sušených květů levandule,
 • 1 lžíce čerstvých rozmarýnových listů.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here