Eukalyptus

Eukalyptus je známý také pod názvem blahovičník – tak vlastně zní jeho pravé odborné jméno. Eukalyptus zahrnuje více než 700 druhů stromů rostoucích v tropických a subtropických oblastech.

Eukalyptus

Léčivé účinky

 • Podporuje zdraví dýchacích orgánů.
 • Posiluje imunitní systém.
 • Chrání zdraví pokožky.
 • Mírní stres a úzkost.
 • Snižuje hladinu cukru v krvi.
 • Eliminuje záněty.
 • Bojuje proti bakteriálním infekcím.

Použití a přípravky

Tento strom má mnoho využití, od přípravy oleje a čaje, až po kosmetické výrobky:

 • Eukalyptový olej: Je to určitě nejvíce prospěšný produkt z eukalyptu. Eukalyptový olej je mimořádně účinný, ale ve své nezředěné formě je jedovatý, zejména u malých dětí. Vždy konzultujte s lékařem, než ho přidáte do jakékoli formy stravy a sledujte reakce svého těla. Účinky eukalyptu mohou být silné a nedoporučují se všem.
 • Listy z eukalyptu: Čaj, který se vaří z listů, je velmi oblíbený při léčení řady zdravotních stavů. Tyto listy sami jsou důležitými zdroji potravy pro některé druhy zvířat v Austrálii a na Novém Zélandu, koala je jejich nejznámějším spotřebitelem.
 • Zdroj dřeva a papíru: Tento rychle se rozvíjející rod rostliny je cenným zdrojem dřeva a papíru.
 • Sirup z eukalyptu: můžete ho užívat jako sladidlo do čaje nebo studených nápojů.
 • Repelent proti hmyzu: pokud si jednu lžičku eukalyptového oleje smícháte se 150 ml olivového oleje, získáte tak repelent například při práci na zahradě.

O eukalyptu

Eukalyptus (Eucalyptus) má svůj původ v Austrálii a na Novém Zélandu, kde tvoří až 95 % všech lesů. Najít je ale můžeme také v oblastech celé jihovýchodní Asie. Nejlépe se mu daří v tropických a subtropických oblastech. Známý je také pod svým vědeckým názvem blahovičník, název eukalyptus je ale obecně rozšířenější.

Eukalyptus odkazuje na velký druh kvetoucích stromů, které mají více než 700 různých druhů. Jejich velikost může být od keře až po středně velký kvetoucí strom, ale všechny druhy mají listy, které jsou pokryty olejovými žlázami, které jsou důležité pro všechny léčivé účinky eukalyptu.

V některých oblastech je také považován za invazivní druh, protože stromy jsou vytrvalé a mohou rychle přejmout přirozené populace pomalu rostoucích rostlin.

Kontraindikace:

Použití sušených listů eukalyptu je zcela bezpečné. Eukalyptový olej by neměly používat těhotné ženy, ženy, které kojící děti a děti. Lze ho používat pouze ve vysokých ředěních, a nikdy přímo na kůži. Výhradně pro externí použití.

Eukalyptový olej nelze doporučit pacientům trpícím závažným onemocněním jater a při onemocnění gastrointestinálního traktu a žlučovodů. Nedoporučuje se jeho kombinace s jinými homeopatickými přípravky.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů