Připravte si vlastní vonný sáček

Vaše zahrada vám může poskytnout spoustu bylinek, kterými můžete obohatit svou kuchyni, ale ty krásné voňavé a aromatické rostlinky můžete využít i jinak. Sušené květiny a bylinky zabalené do ozdobných pytlíků a polštářů poskytují vůni, která vás přinese zpět do letního období, kdy bylinky rostly. Použijte sáčky, abyste provoněli zásuvku nebo skříň, polštáře k provonění celého bytu. Vonný sáček je taktéž skvělým dárkem.

Obtížnost

Je to velmi snadné. Nemusíte vědět jak na to, ani být zruční na manuální práce. Můžete si koupit již hotové sáčky, které propustí vůni, a jen je naplnit svými sušenými bylinkami a zavázat je. Můžete je sladit do takové barvy, jaké chcete (například levanduli do fialového vonného sáčku, či růži do červeného sáčku atd.). A z jejich vůně se pak můžete těšit bez ohledu na to, jak jste na tom se svou fantazií.

Požadovaný čas

Všechno závisí na tom, jak extravagantní sáček se rozhodnete vytvořit. Trvat vám to může pět minut až po jednu hodinu. Pokud máte všechny materiály již doma, můžete jich během jedné hodiny vytvořit klidně desítky vonných sáčků.

Jak si vyrobit sáčky

Pokud jste nováčkem v sušení květin a bylin, nebojte se experimentovat. Většina rostlin se nakonec vysuší, ale je dobré vědět, kdy sklízet bylinky a jejich přibližnou dobu sušení, aby si zachovaly svou vůni. Přečtěte si článek ohledně sušení bylinek a dozvíte se, jak sušit květiny a bylinky nejen do vonných sáčků, ale obecně (například pro vaření).

Postup:

  1. Vyberte si nebo si vytvořte sáček na sušení bylinek. Je potřeba, aby tkanina měla dostatečně velká oka, která propustí vůni bylinek.
  2. Smíchejte své sušené bylinky v dostatečném množství, abyste jimi naplnili sáček (nebo sáčky).
  3. Pokud chcete zvýšit jejich vůni, přidejte do sáčků pár kapek esenciálního oleje.
  4. Naplňte sáčky květinami a bylinkami.
  5. Zašijte nebo zavažte vonné sáčky.
  6. Užívejte si jejich vůně.
  7. Až bylinky přestanou vonět, promněte sáček – mělo by to uvolnit další vůni.

Jaké bylinky použít?

K vytváření vonných sáčků můžete použít jakoukoli vonící rostlinu. Některé rostliny a byliny mají v listech více vůně než v květinách.

Z bylinek jsou pro začátek vhodné tyto:

Z květů se skvěle hodí:

Tipy na závěr

  • Bez ohledu na to, jak pečlivě své bylinky vysušíte, nakonec ztratí vůni. To, že přidáte esenciální oleje, vám může pomoct. Aby vám vůně vydržela co nejdéle, nakapejte tyto oleje na nějaký kořen, který přidáte do vonného sáčku.
  • Své vonné sáčky si můžete užívat také ve vaně. Nechte je plout ve své vodní lázni nebo je zavěste pod kohoutek s vodou. Takové využití vonného sáčku sice znamená konec jejich vůně, ale může vám to pomoci v relaxaci.

bylinkopedie nákup produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here