Domácí bylinková sůl

Domácí bylinková sůl je dalším skvělým způsobem, jak začlenit bylinky a jejich zdraví přínosné vlastnosti do své stravy. Do bylinkové soli můžete dát jakékoli bylinky, kterých máte přebytek, a to klidně čerstvé i sušené, a vychutnat si je můžete v mlýnku na koření nebo při vaření a pečení. Tato technika uchovávání bylin v soli je stará metoda, která je rychlá a snadná a taktéž velmi chutná.

Nejlepší bylinky do soli

Po pravdě řečeno, v soli se dají uchovávat snad všechny druhy bylinek, které znáte. Můžete si uchovávat bylinky v rámci jednotlivých druhů, nebo si připravit bylinkové kombinace. Jen přemýšlejte o tom, jaké bylinky chcete jíst společně (například si můžete připravit bylinkovou směs na ryby nebo třeba na hovězí steaky). Zde je několik dobrých možností, jaké bylinky lze použít:

Recept na domácí bylinkovou sůl

Ingredience:

  • 3 šálky čerstvých bylinek dle vaší volby,
  • ½ šálku hrubozrnné soli.

Postup:

  1. Bylinky omyjte a odstraňte všechny hrubé a tvrdé části stonků a nezdravé listy. Důkladně osušte.
  2. Bylinky i se solí umístěte do kuchyňského mixéru a mixujte, aby se vám obě složky propojily. Nechcete ale pastu ani pyré, takže to nepřežeňte. Směs můžete připravit také s pomocí hmoždíře, pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete použít elektrický mixér. Bude to jen trochu pracnější.
  3. Tuto směs umístěte do sklenice a dejte na 7-14 dní do lednice. Sklenice musí být uzavřená. Každý den sklenici protřepejte.
  4. Po zhruba 14 dnech můžete začít sůl spotřebovávat. Uchovávejte směs v lednici.
  5. Směs vám vydrží minimálně 6 měsíců, klidně i déle.

Poznámky k domácí bylinkové soli

  • Pro recepty na domácí bylinkovou sůl použijte vždy hrubou mořskou sůl nebo kosher sůl. Každopádně by sůl měla mít hrubá zrnka, která pak vytvoří jedinečnou strukturu bylinkové soli.
  • Pokud se vám směs zdá příliš slaná, zkuste přidat více bylinek. Mějte ale na paměti, že sůl je konzervant, který udržuje vaše bylinky čerstvé. Takže čím méně soli, tím kratší životnost soli.
  • Existuje několik dalších způsobů, jak se bylinková sůl vyrábí. Ale výše popsaná metoda je snadná a rychlá.

  bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here