Rány a jizvy a jak je ošetřovat

Všelijaké rány a jizvy po operacích vyžadují od pacienta určitou péči. Nejlépe si poradíte za pomoci léčivých rostlin. Rány i jizvy se tak nejen lépe a dříve zahojí, ale budou i méně viditelné, což je zvláště u žen důležitý moment. Pojďte se s námi podívat na to, které bylinky a v jaké formě můžete použít.

Dezinfekce ran či oděrek

Na dezinfekci ran použijte zevně tyto bylinky: jitrocel, netřesk, aloe vera, cibule, řebříček, šalvěj, vřes, přeslička, Tea Tree Oil, dubové kapky, semínka lnu. U jitrocele stačí přiložit listy. Z netřesku a aloe vera použijte vytékající šťávu. Cibuli můžete rozkrojit a přiložit, nebo z ní uvařit odvar. Řebříček, šalvěj, vřes a přesličku použijte jako odvar. Tea Tree Oil a dubové kapky jsou vhodné na potírání rány. Lněné semínko můžete konzumovat vnitřně, nebo na rány použít lněný olej.

Hojení ran a jizev

K hojení ran a jizev se hodí měsíček, levandule, třezalkový olej a netřesk. Vnitřně pak užíváme dýňová a slunečnicová semínka a mrkev pro doplnění vitaminů A a E a zinku. Hojení prospívá i aromaterapie, a to z éterických olejů: TTO, heřmánek, kakost, kopr, levandule, měsíček, řebříček, rozmarýn a yzop. V některých případech může být velmi prospěšná i akupunktura.

Domácí mast na jizvy

Jizvy se snažíme zvláště u žen a dětí promazávat pravidelně, aby co nejvíce vymizely. Vhodná je k tomu mast, kterou si vyrobíme jednoduše doma. Stačí nám k tomu buď kosmetické sádlo, které koupíme v lékárně či drogerii, anebo dokonce jen obyčejné vyškvařené sádlo. Do kosmetického sádla přímo vmícháme sušené bylinky (měsíček, levandule, heřmánek – vždy po 1 dílu) a necháme odležet až 14 dní. Poté propasírujeme přes kovový cedník a použijeme na každodenní promazávání. Vyškvařené sádlo musíme nejprve rozpustit, nasypat do něj bylinky, nechat ztuhnout a odležet také 14 dní. Poté opět rozehřejeme a přecedíme. Necháme ztuhnout a promazáváme jizvy každý den.   bylinkopedie nákup bylinek a produktů

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here