Aloe vera

Není moc rostlin, které by měly větší historii v přírodním léčení než právě Aloe vera.

aloe vera

Léčivé účinky

 

  • Detoxikuje tělo.
  • Zlepšuje imunitu organismu.
  • Léčí paradontózu.
  • Pomáhá při bolestech svalů.
  • Pomáhá při problémech s cukrovkou.
  • Pomáhá proti kožním onemocněním.
  • Zrychluje regeneraci ran a popálenin.
  • Pomáhá zklidnit překyselený žaludek.
  • Zpomaluje proces vypadávání vlasů.
  • Mírní postup rakoviny střev.

Použití a přípravky

Aloe vera se nejvíce využívá v kosmetice, kde se přidává do šampónů, mlék a hydratačních krémů, a v medicíně, v podobě doplňků stravy, šťáv, sprejů a zubních past.

Aloe by se neměla používat dlouhodobě, dbejte tak na pokyny od výrobce.

O aloe vera

aloe vera účinkyAloe je zelená víceletá rostlina s typickými dlouhými hrbolatými listy. Původně rostla v severní Africe, současně ji ale naleznete u západního Středomoří, v jižní Africe i v Indii. Aloe si také můžete vypěstovat doma v květináči, stačí ji propustná půda a dostatek slunečního svitu.

Aloe je velmi cennou rostlinou z hlediska léčitelství hlavně kvůli její gelovité šťávě v listech. Obsahuje důležité látky jako vitamíny A, B, C a E, minerály včetně hořčíku, zinku, vápníku a chromu, a nesmíme také zapomenout na polysacharidy, aminokyseliny a mastné kyseliny. A to zdaleka není výpis všech látek.

Už ve starém Egyptě tamní obyvatelé věděli, co všechno Aloe dokáže. Používala se hlavně pro balzamování a léčení popálenin, ženy ji pak používaly také ke zkrášlení pleti.

Kontraindikace:

Vnitřní užívání aloe je kontraindikováno během těhotenství, může způsobit potrat díky krvácení do dělohy. Zhoršuje rovněž zánět močového měchýře a ledvin, užívejte ho tedy jen po úplném doléčení těchto obtíží. Nedoporučuje se ani osobám trpícím gastritidou a žaludečními vředy. Šťáva z aloe vera může způsobit podráždění jícnu a střev. Kvůli silnému detoxikaščnímu působení na játra není vnitřní užívání této byliny vhodné ani u dětí do deseti let věku.

Vnější použití žádné kontraindikace nemá, pozor jen na podráždění kůže.

foto: _elrubio_ER and Jenny
Více informací o bylinkách najdete na bylinkopedie.cz
bylinkopedie koupit bylinky a produkty
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů