Několik problémů s menstruací, které vám pomohou vyřešit bylinky

Menstruace je naprosto přirozená pro každou ženu a vymizí vlastně jen během těhotenství a pak se postupně vytrácí během menopauzy. Ne všechny ženy však snášejí menstruaci dobře, a vzhledem k tomu, že jde o záležitost, která se opakuje každý měsíc a trvá v průměru 5 dní, je lepší případné problémy řešit, než zbytečně trpět. Zde jsou nejčastější problémy s menstruací a typy, jak je bylinkami vyléčit.

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom je bolest v podbřišku, která se objevuje těsně před tím, než začne klasická menstruace. Pokud je tato bolest příliš silná, pomohou vám tyto bylinky, a to nejlépe ve formě čajů: řebříček, kontryhel, přeslička, pupalka, brutnák, šalvěj, mateřídouška, rdesno ptačí, měsíček, sporýš a dubová kůra. Bylinky můžete i kombinovat.

Příliš bolestivá menstruace

Pokud je vaše menstruace příliš bolestivá, zkuste tento čaj: 1 díl kontryhele + 1 díl hluchavky + 1 díl šalvěje zalijte vroucí vodou, nechte cca 15 minut vylouhovat, přeceďte a pijte 1 šálek denně.

Příliš silná menstruace

I příliš silná menstruace vás může potrápit a navíc vám velký odtok krve může způsobit anémii (chudokrevnost). Pomozte si čajem z 1 dílu řebříčku + 1 dílu kokošky pastuší tobolky + 1 dílu šalvěje, které přelijete vroucí vodou, necháte 10–15 minut louhovat, přecedíte a můžete pít až 1 šálek 4x denně.

Příliš slabá menstruace

Zdá-li se vám vaše menstruace příliš slabá, např. v důsledku braní léků či hormonální antikoncepce, můžete ji podpořit následujícím čajem: 1 díl kontryhele + 1 díl mateřídoušky + 1 díl třezalky zalijte vroucí vodou, nechce cca 10 minut louhovat, přeceďte a pijte až 1 šálek 4x denně.

Nepravidelná menstruace

Některé ženy trápí nepravidelná menstruace, protože si nemůžou naplánovat dovolenou, a dokonce mohou mít problémy s otěhotněním, neboť nedokážou spočítat dny vhodné k oplodnění vajíčka. Poraďte si jedním z těchto dvou čajů: Čaj I: 1 díl rdesna ptačího + 1 díl třezalky + 1 díl mateřídoušky + 1 díl kontryhele zalijte vroucí vodou, nechte 10–15 minut louhovat, přeceďte a pijte 1 šálek denně po dobu, dokud se menstruační cyklus nestane pravidelným. Čaj II: 1 díl měsíčku + 1 díl kontryhele + 1 díl květu jeřábu ptačího, připravte stejně jako předchozí čaj, ale pijte pouze mimo menstruační období, a to až 2 šálky denně.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here