Několik problémů s menstruací, které vám pomohou vyřešit bylinky

Menstruace je naprosto přirozená pro každou ženu a vymizí vlastně jen během těhotenství a pak se postupně vytrácí během menopauzy. Ne všechny ženy však snášejí menstruaci dobře, a vzhledem k tomu, že jde o záležitost, která se opakuje každý měsíc a trvá v průměru 5 dní, je lepší případné problémy řešit, než zbytečně trpět. Zde jsou nejčastější problémy s menstruací a typy, jak je bylinkami vyléčit.

Premenstruační syndrom

Premenstruační syndrom je bolest v podbřišku, která se objevuje těsně před tím, než začne klasická menstruace. Pokud je tato bolest příliš silná, pomohou vám tyto bylinky, a to nejlépe ve formě čajů: řebříček, kontryhel, přeslička, pupalka, brutnák, šalvěj, mateřídouška, rdesno ptačí, měsíček, sporýš a dubová kůra. Bylinky můžete i kombinovat.

Příliš bolestivá menstruace

Pokud je vaše menstruace příliš bolestivá, zkuste tento čaj: 1 díl kontryhele + 1 díl hluchavky + 1 díl šalvěje zalijte vroucí vodou, nechte cca 15 minut vylouhovat, přeceďte a pijte 1 šálek denně.

Příliš silná menstruace

I příliš silná menstruace vás může potrápit a navíc vám velký odtok krve může způsobit anémii (chudokrevnost). Pomozte si čajem z 1 dílu řebříčku + 1 dílu kokošky pastuší tobolky + 1 dílu šalvěje, které přelijete vroucí vodou, necháte 10–15 minut louhovat, přecedíte a můžete pít až 1 šálek 4x denně.

Příliš slabá menstruace

Zdá-li se vám vaše menstruace příliš slabá, např. v důsledku braní léků či hormonální antikoncepce, můžete ji podpořit následujícím čajem: 1 díl kontryhele + 1 díl mateřídoušky + 1 díl třezalky zalijte vroucí vodou, nechce cca 10 minut louhovat, přeceďte a pijte až 1 šálek 4x denně.

Nepravidelná menstruace

Některé ženy trápí nepravidelná menstruace, protože si nemůžou naplánovat dovolenou, a dokonce mohou mít problémy s otěhotněním, neboť nedokážou spočítat dny vhodné k oplodnění vajíčka. Poraďte si jedním z těchto dvou čajů: Čaj I: 1 díl rdesna ptačího + 1 díl třezalky + 1 díl mateřídoušky + 1 díl kontryhele zalijte vroucí vodou, nechte 10–15 minut louhovat, přeceďte a pijte 1 šálek denně po dobu, dokud se menstruační cyklus nestane pravidelným. Čaj II: 1 díl měsíčku + 1 díl kontryhele + 1 díl květu jeřábu ptačího, připravte stejně jako předchozí čaj, ale pijte pouze mimo menstruační období, a to až 2 šálky denně.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here