Elixír lásky z květináče aneb Bylinky, které slouží jako afrodiziakum

kotvicnik zemni afrodiziakum

Možnosti rostlinné říše jsou i v tomto ohledu ohromné. Když víme, co hledat, najdeme bylinky i koření, které nabudí libido ( slouží jako afrodiziakum) nebo zvýší prokrvení žádoucích partií těla.

Zakotvěte v posteli

Vyhledávanou bylinkou s mnoha příznivými účinky je kotvičník zemní. U žen zvyšuje plodnost, podporuje dozrávání vajíček a je dobrým pomocníkem při náladovosti způsobené hormonální nerovnováhou.

U mužů pomáhá s erekcí, s plodností ovšem také. Obsahuje směs fytosterolů, což jsou přírodní anabolické steroidy. Využít můžeme všechny části této drobounké rostlinky se žlutými kvítky. Každý, komu je víc než čtyřicet let, by měl kotvičník alespoň čas od času zařadit do svého jídelníčku – zvyšuje totiž hladinu estrogenu a testosteronu, tedy ženských i mužských pohlavních hormonů. Sympatické na této bylince je, že si ji můžeme vypěstovat doma v květináči.

Zázrak do ložnice

Ženšen pravý je pro své posilující účinky uznávaným zázrakem především v asijské medicíně. Ale už naši předci věděli, že u mužů je ženšen oblíbeným přírodním doplňkem, jelikož výrazně posiluje erekci, libido a potenci. Výhodou je, že na rozdíl od povzbuzujících chemických přípravků nemá žádné vedlejší účinky a nezatěžuje srdce.

Probuďte v sobě dračici

Děhel čínský – možná jej znáte pod názvem andělika nebo též ženský ženšen. Kořen byliny harmonizuje menstruaci, zajišťuje hormonální rovnováhu, zbavuje bolestí v podbřišku a významně zvyšuje chuť na sex u žen. Nejčastěji se užívá ve formě odvaru.

Nenápadná, ale účinná

Také obyčejné skořici se připisují afrodiziakální účinky, zejména v kombinaci s vanilkou a ženšenem. I samotná je ale sázkou na jistotu – už po staletí je o ní známo, že má stimulující účinky (afrodiziakum). Ty se projevují tím způsobem, že povzbuzují činnost pohlavních orgánů, a to u mužů i u žen.

Peprnější soužití

Málokdo asi tuší, že u máty jsou již po dlouhé věky známé a prověřené pozitivní účinky na impotenci mužů a frigiditu žen. Navíc máta celkově zbavuje stresu a strachu ze selhání a posiluje organismus. Vypěstujete si ji doma snadno a uvařit z ní můžete čaj nebo pro zpestření umixovat koktejl.

Eso starých bylinkářů

Rozmarýn je opravdovým životabudičem. Posiluje organismus a celkové prokrvení, staří bylinkáři ho doporučovali právě na posílení milostné touhy. Pěstovat jej můžete doma na parapetu, pozor však musíte dát, pokud má objekt vaší milostné touhy vysoký tlak nebo potíže se srdcem. Tehdy je lepší sáhnout po některé jiné z námi doporučovaných bylinek.

Oblíbenec Egypťanů

Kardamom. Toto koření je vysoce účinným afrodiziakem a pozitivně působí na libido. Staří Egypťané jeho schopnosti objevili již před dávnými lety a v jejich kultuře získal pro své vlastnosti výsadní postavení. Při pěstování doma postupujte obdobně jako při pěstování zázvoru, může vám růst například jako pokojová rostlina s příjemnou vůní listů.

Probudí v něm predátora

Naši předkové asi dobře věděli, proč vrbce úzkolisté říkali též ohnivá bylina. Pomáhá dobře působit na prostatu, jejíž špatná činnost často ovlivňuje kvalitu sexu u mužů. Z listů vrbky můžete připravit nálev nebo odvar k popíjení.

Opravdové potěšení

Vůně vanilky ve většině z nás vyvolává příjemné pocity. V alternativní medicíně se vanilka, tedy skutečná vanilka z lusku, používá k mnoha různým léčebným účelům. Pro naše téma je ale důležité, že vanilka je skvělým afrodiziakem a povzbuzuje libido. Nebojte se ji tedy přidávat všude tam, kde se její chuť nebo vůně hodí.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here