Elixír lásky z květináče I.

kotvicnik zemni afrodiziakum

Možnosti rostlinné říše jsou i v tomto ohledu ohromné. Když víme, co hledat, najdeme bylinky i koření, které nabudí libido ( slouží jako afrodiziakum) nebo zvýší prokrvení žádoucích partií těla.

Zakotvěte v posteli

Vyhledávanou bylinkou s mnoha příznivými účinky je kotvičník zemní. U žen zvyšuje plodnost, podporuje dozrávání vajíček a je dobrým pomocníkem při náladovosti způsobené hormonální nerovnováhou.

U mužů pomáhá s erekcí, s plodností ovšem také. Obsahuje směs fytosterolů, což jsou přírodní anabolické steroidy. Využít můžeme všechny části této drobounké rostlinky se žlutými kvítky. Každý, komu je víc než čtyřicet let, by měl kotvičník alespoň čas od času zařadit do svého jídelníčku – zvyšuje totiž hladinu estrogenu a testosteronu, tedy ženských i mužských pohlavních hormonů. Sympatické na této bylince je, že si ji můžeme vypěstovat doma v květináči.

Zázrak do ložnice

Ženšen pravý je pro své posilující účinky uznávaným zázrakem především v asijské medicíně. Ale už naši předci věděli, že u mužů je ženšen oblíbeným přírodním doplňkem, jelikož výrazně posiluje erekci, libido a potenci. Výhodou je, že na rozdíl od povzbuzujících chemických přípravků nemá žádné vedlejší účinky a nezatěžuje srdce.

Probuďte v sobě dračici

Děhel čínský – možná jej znáte pod názvem andělika nebo též ženský ženšen. Kořen byliny harmonizuje menstruaci, zajišťuje hormonální rovnováhu, zbavuje bolestí v podbřišku a významně zvyšuje chuť na sex u žen. Nejčastěji se užívá ve formě odvaru.

Nenápadná, ale účinná

Také obyčejné skořici se připisují afrodiziakální účinky, zejména v kombinaci s vanilkou a ženšenem. I samotná je ale sázkou na jistotu – už po staletí je o ní známo, že má stimulující účinky (afrodiziakum). Ty se projevují tím způsobem, že povzbuzují činnost pohlavních orgánů, a to u mužů i u žen.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here