Bylinné výplachy pro vlasy

  Výplachy pro vlasy můžete použít tehdy, pokud si nechcete kupovat komerční kondicionéry a šampony, a přesto chcete docílit krásných vlasů. Nejprve můžete použít šampon (bez sulfátů) a poté místo kondicionéru použijte 1-2 krát týdně bylinný výplach. Bylinky do něj můžete zvolit podle toho, jaký typ vlasů máte a také například podle vůně, která se vám líbí. Bylinný výplach na vlasy je velmi levnou záležitostí, která vaše vlasy posílí a opraví jejich nedostatky.

Jaké výhody mají bylinné výplachy?

 • Podporují růst vlasů.
 • Je možné je použít také na lupy.
 • Odstraní svědivou pokožku.
 • Podpoří krevní oběh pokožky hlavy.
 • Změkčí vaše vlasy.
 • Odstraní zbytky jiných produktů péče o vlasy.
 • Dodají vašim vlasům lesk.
 • Podpoří lesk a kvalitu vaší přírodní barvy vlasů.
 • A mnoho dalších skvělých výhod pro vás i vaše vlasy.

Mezi výhody bychom mohli jmenovat také to, že si můžete zvolit vše podle sebe, jaké bylinky a další ingredience do svého výplachu použijete. Experimentovat můžete s různými vůněmi. Výplachy na vlasy můžete přizpůsobit vašim specifickým potřebám.

Jaké bylinky použít?

Existuje spousta různých druhů bylinek, ze kterých si můžete vybírat. Bylinky mohou obohatit a rozzářit přirozenou barvu vašich vlasů, dodají jim nejrůznější minerály a živiny, což dopomůže ke zdraví vašich vlasů a zlepšení jejich vzhledu. Běžně se používají bylinky, jako je měsíček lékařský (květy), heřmánek (květy), šalvěj, rozmarýn, kostival (listy a kořeny), kopřiva dvoudomá a lopuch větší (kořeny). Níže uvádíme seznam bylinek a jejich použití:

 • Pro světlé vlasy: květy heřmánku, řebříček obecný, květy měsíčku.
 • Pro tmavé vlasy: rozmarýn, šalvěj, listy maliníku.
 • Pro zrzavé vlasy: květy měsíčku, květy ibišku, jetel luční.
 • Pro dodání minerálů a živin: kopřiva, rozmarýn, šalvěj.
 • Pro suché nebo mastné vlasy přidejte k základnímu výplachu: kořen lopuchu, měsíček, heřmánek, kopřivu, kořen kostivalu.
 • Pro vlasy s lupy nebo svědivou pokožku: kořen lopuchu, heřmánek, měsíček, listy kostivalu, rozmarýn, šalvěj, kopřiva.
 • Proti padání vlasů přidejte navíc: kopřivu, rozmarýn, šalvěj.

Příprava výplachů na vlasy

Výplachy na vlasy se připravují stejným způsobem jako čaje nebo odvary. Zalijte sušené bylinky horkou vodou a nechte přes noc luhovat. Poté směs slijte a připravte si ji do použitelných lahviček (například od starých šamponů). Po použití šamponu na vaše vlasy jednou nebo dvakrát týdně použijte i bylinkový výplach, nechte chvíli působit a smyjte. Vhodným způsobem je použít výplachy do lahviček se sprejem – pak jej můžete na své vlasy nastříkat a nesmývat. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here