Jaké bylinky najdeme u potoka či rybníka. Máme pro vás přehled

  Některé bylinky ke svému životu v přírodě vyloženě potřebují dostatek vody, a tak je najdeme v blízkosti vodních zdrojů (rybník, potok, řeka apod.)

Až půjdete k rybníku nebo kolem potoka, nasbírejte si tyto léčivky.

Andělika lékařská – nebo také lidově angelika roste planě podél horských potoků. Je to statná vytrvalá bylinka. Sbírá se oddenek s kořeny. Buřina srdečník – je vytrvalá až 1 metr vysoká bylinka s růžovými pyskatými květy. Sbírá se kvetoucí nať. Chmel otáčivý – je liánovitá rostlina s příchytnými chlupy a výraznými šišticovitými plody – šištice jsou jen na samičích rostlinách. Sbírají se právě tyto šištice, a to těsně před dozráním. Kakost smrdutý – i podle názvu poznáme, že rostlina nepříjemně páchne. Sbírá se kvetoucí nať. Kontryhel obecný – vytrvalá bylinka charakteristická svými dlanitě laločnatými listy. Sbírá se kvetoucí nať. Kostival lékařský – daří se mu především na bahnitých březích tekoucích vod. Sbírá se kořen. Kozlík lékařský – také má rád pobřežní křoviny a mokré louky. Sbírá se kořen. Křen selský – vytrvalá rostlina, která se dá pěstovat jako zelenina. Sbírá se kořen. Oman pravý – roste na vlhkých loukách a v pobřežních křovinách. Sbírá se oddenek, a to nejlépe z dvouletých nebo tříletých rostlin. Proskurník lékařský – roste v pobřežních houštinách, a to v teplých oblastech. Sbírají se květy, listy i kořen (po odkvetení). Přeslička rolní – miluje vlhká travnatá stanoviště. Sbírá se nať. Puškvorec obecný – roste na mělkých bahnitých březích rybníků a říčních ramen. Sbírá se oddenek bez kořenů. Tužebník jilmový – roste na mokrých loukách a v pobřežních houštinách. Sbírají se květy, nať i kořen. Vachta trojlistá – roste nejčastěji na bahnitých březích rybníků. Sbírají se listy. Vlaštovičník větší – je jedovatý, v lidovém léčitelství se používá čerstvá šťáva na léčení bradavic. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here