Bylinková podpora kojení pro novopečené maminky

Kojení je skvělou součástí vztahu matky a dítěte. Nabízí dětem tu nejlepší potravu, která je k dispozici. Přesto mohou být i s touto úžasnou zkušeností problémy. Bolavé bradavky a nepohodlí spojené s nalezením správné pozice spolu s případným nedostatkem mléka pro vaše miminko. Někdy je nutná vnější pomoc. Například bolavé bradavky mohou být způsobeny problémy s polohováním a nalezení správné pozice tento problém časem odstraní. Pokud máte jakékoli problémy s kojením, neváhejte se poradit se svým lékařem.

Balzám na bradavky

Nové maminky často zjišťují, že jakmile začnou s kojením, jejich bradavky jsou bolestivé. Jednoduchý nealkoholický balzám je skvělou volbou pro upokojení bolavých bradavek. Podívejte se na recept níže. Aplikujte hned po kojení a před dalším kojením setřete zbytky balzámu z bradavek. Výrazně zanícené, infikované nebo popraskané bradavky konzultujte vždy se svým lékařem. Ingredience:

Pokyny:

  1. Nasekané bylinky smíchejte s olivovým olejem v malém hrnci. Zahřívejte na velmi mírném plameni po dobu několika hodin. Občas promíchejte a ujistěte se, že směs není příliš horká – abyste neusmažili bylinky. Olej by měl být jen mírně teplý a měl by vytvářet jemnou vůni.
  2. Poté bylinky opatrně slijte přes jemné plátno. Už je nebudete potřebovat. Dejte při tom pozor, ať se nepopálíte.
  3. Poté bylinkový olej smíchejte se včelím voskem a rozmícháme, až se včelí vosk zcela rozpustí.
  4. Tuto směs pak nalijte do nádoby, ze které budete balzám používat – může to být kelímek od spotřebovaného krému, sklenice či plechovka.

Bylinková směs na podporu produkce mléka

Produkce mateřského mléka může být podpořena konzumací dostatečného množství vitamínů a minerálů. Následující recept pomůže matce i dítěti získat potřebnou výživu. Ingredience:

Pokyny:

  1. Smíchejte všechny bylinky dohromady. Můžete je takto skladovat ve vzduchotěsné nádobě klidně i několik dní či měsíců.
  2. Směs bylinek dejte do nádoby, kterou lze uzavřít, a nalijte do ní horkou vodu. Té by mělo být tolik, aby pokryla všechny bylinky. Nádobu uzavřete a nechte 4 až 8 hodin luhovat.
  3. Slijte bylinky a užijte si svůj odvar.
  4. Odvar můžete požít znovu ohřátý, nebo v létě klidně s ledem.
  5. Odvar spotřebujte do dvou dnů.

Ať už si připravíte čaj nebo balzám – tyto recepty nabízí jemnou bylinkovou podporu pro novopečené maminky. Pokud můžete, připravte si bylinné směsi ještě před příchodem dítěte, abyste měly všechny položky snadno dostupné kdykoli je budete potřebovat. bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here