Bylinky, které pomohou dětem od astmatu. Víte, jaké to jsou?

  Astma je psychosomatická nemoc, to znamená, že se na jejím vzniku podílejí psychické faktory. Jedná se zejména o psychickou nepohodu nebo psychickou zátěž, která může vzniknout z nějakého nepříznivého stavu v rodině (hádky, rozvod atd.). Proto pokud má vaše dítě astma, zamyslete se nejprve nad tím, jestli netrpí nedostatkem citové výchovy. Pokud změna ve vašem chování nepomůže, je na čase vyzkoušet bylinkovou léčbu.

Fenyklový čaj

První pomocí je fenyklový čaj, kdy smícháme 50 g fenyklu + 20 g heřmánku + 30 g tymiánu, vše zalijeme 250 ml vroucí vody, necháme louhovat, scedíme a podáváme dítěti až 3x denně, dokud potíže nezmizí.

Mateřídouška

Rovněž pomáhá mateřídouškový čaj, který připravíme tak, že lžičku sušené natě mateřídoušky přelijeme šálkem vroucí vody, necháme 15 minut louhovat, scedíme a podáváme dítěti jednou denně, nikoliv však dlouhodobě. Z mateřídoušky se osvědčil i éterický olej, který můžeme dát do aromalampy.

Černý bez

Tato všestranná bylinka pomáhá i při astmatu. Nejlepší výsledky má čaj z květů bezu (které popřípadě můžete smíchat s lípou a diviznou – vše po jednom dílu), kdy lžíci květu bezu přelijeme šálkem vroucí vody, necháme louhovat cca 15 minut, přecedíme a podáváme až 3x denně.

Šípkový čaj s medem

Rovněž šípkový čaj s medem je účinným lékem na astmatické potíže. Děti budou šťastné, když budete sbírat šípky spolu s nimi a pak si uvaříte lahodný čaj. Pozor: šípky by se neměly přelévat vroucí vodou, ztratily by účinné látky. Nejlepší je, když je necháte vyluhovat 12 hodin ve studené vodě, a teprve tento výluh ohřejete na příjemnou teplotu pro pití.

Třezalkový čaj

Poslední bylinkou, kterou můžete vyzkoušet, je třezalka. Výborný je čaj, který připravíte z jedné lžíce sušené natě třezalky, kterou přelijete 250 ml vroucí vody, necháte vyluhovat 15 minut, přecedíte a podáváte dítěti jednou denně. Pozor: po třezalce vzniká přecitlivělost na slunce. A také tento čaj nepodávejte dlouhodobě.

Česnek + křen + med

Nejspíš vám tato kombinace připadá podivná, ale když smícháte utřený česnek s nastrouhaným křenem a to celé osladíte medem, vznikne docela chutná směs, kterou můžete dítěti podávat po lžičkách. Při astmatu se vám může zdát, že léčba je nekonečná a není vidět žádný výsledek. Musíte však vydržet, dokud se stav nezlepší. Dobrou zprávou je, že astma obvykle samo vymizí během dospívání.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here