Česnek kuchyňský

Česky:  

Česnek kuchyňský

Latinsky: 

Allium sativum

Slovensky:  

Cesnak kuchynský

Česnek kuchyňský pomáhá se správným trávením, zlepšuje imunitní systém a obsahuje důležité vitamíny.

česnek kuchyňský
Česky: Česnek kuchyňský Latinsky: Allium sativum Slovensky: Cesnak kuchynský

Léčivé účinky

 • Antiseptikum.
 • Antibiotikum.
 • Zlepšuje obranyschopnost.
 • Snižuje krevní tlak.
 • Snižuje cholesterol v krvi.
 • Zlepšuje funkci srdce.
 • Pročišťuje cévy.
 • Podporuje trávení.
 • Působí proti nadýmání.
 • Ničí parazity ve střevech.

Použití a přípravky

Česnek se používá ve všech vyhlášených kuchyních, od Francie až po Čínu. Nemalý význam má i ve včelařství.

V lékařství se česnek používá především jako přírodní antibiotikum, dále pro lepší trávení nebo jen čistě pro zlepšení imunity organismu.

 • Obohatit si stravu o důležité látky můžete pomocí Super Česneku v tabletách.
 • Česnek je k dostání i v kombinaci s petrželí, pro normalizaci krevního tlaku a zlepšení trávení.
 • Allivictus tinktura z česneku je výborný pro zlepšení imunitního systému.

O česneku kuchyňském

česnek kuchyňskýČesnek kuchyňský (též setý) je ovoce a druh celosvětové používaného koření. Tato vytrvalá rostlina se skládá se stonku s listy a kulovité cibule, která se pak následně využívá, ať už jako potravina nebo jako přírodní léčivo.

Česnek obsahuje důležité látky, jako vitamíny A, B, C, selen, vápník a jód. Nechybí ani flavonoidy, polysacharidy, lutamylpeptidy, steroidní a triterpenové saponiny a lektiny.

Česnek je tak blahodárný, co se týče zlepšení imunity, trávení a funkci srdce. Společně s medem se pak používá i při nachlazení a chřipce.

Kontraindikace:

Česnek v surovém stavu není indikován pro kašel, a nedoporučuje se ani v případě horečky spojené s pneumonií . Neměl být podáván pacientům s pokročilou nefritidou, osobám s akutním zánětem žaludku a střev (může zhoršit onemocnění), onemocněním jater a těžkou hypotonií. Nedoporučuje se rovněž jeho zvýšené užívání(nad dva stroužky denně) u osob s nízkým krevním tlakem a trombotickým onemocněním.

Ve velkých dávkách je česnek a přípravky z něj nebezpečný zejména pro nejmenší děti (neměl by být podáván dětem do 10 měsíců věku ). Pozor by si měly dát i osoby, trpící podrážděním žlučníku. Pro těhotné a kojící ženy naopak žádné kontraindikace nejsou. Ovšem pozor – mění chuť mléka některé děti ho mohou odmítat.

Nadbytek česneku způsobuje nežádoucí příznaky v čele s bolestí žaludku, pálením žáhy, nadýmáním, zarudnutím kůže a podrážděním žaludku.

foto: .Bambo., Franco Folini

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů