Hemoroidy a jak se jich zbavit bylinkovou cestou

  Toto nepříjemné onemocnění se bohužel může týkat každého z nás. Hemoroidy vznikají v průběhu života buď nesprávnou stravou, při které často dochází k zácpám, nebo u žen také během těhotenství či porodu, kdy plod/miminko tlačí na pánevní dno a tím i na řitní otvor. Samo o sobě to není onemocnění závažné, ale určitě nám dokáže dost znepříjemnit život.

Předcházení hemoroidům

Nejlépe – jako u každé nemoci – je hemoroidům předcházet. Zde je nejdůležitějším faktorem dostatečný pitný režim a pestrá strava s dostatkem ovoce, zeleniny, vlákniny a naopak s vynecháním sladkostí. Proti vzniku hemoroidů – stejně jako křečových žil – je třeba preventivně doplnit vitamin P, najdeme jej v aronii (černá jeřabina), pohance, černém rybízu a bílé části kůry citrusů – tzv. albedo.

Léčení vnitřně

Když už hemoroidy máme, můžeme je léčit jak vnitřně, tak zevně. Ke vnitřnímu použití se hodí tyto bylinky: jinan, dub, kaštan, divizna, třezalka, dobromysl, řebříček, tužebník, hluchavka. Většinu bylinek si můžeme připravit jako čaj, kaštan a jinan můžeme užívat i jako tinkturu.

Léčení zevně

Na zevní léčení můžeme použít bylinky ve formě koupelí či mastí. Na koupele se osvědčil odvar z dubové kůry. Ten připravujeme vždy čerstvý, 1 lžíci dubové kůry zalijeme vroucí vodou a necháme 10–15 minut louhovat. Poté necháme mírně zchladnout a použijeme na sedací koupel cca 20 minut. Používáme denně, ale vždy samozřejmě čerstvý odvar. Můžeme také použít gel nebo sprej z dubové kůry nebo dubové kapky. Jako masti jsou vhodné masti z divizny, žindavy, měsíčku či řebříčku. Místo masti můžeme použít i třezalkový nebo heřmánkový olej. Ve všech případech natíráme postižené místo 2–3x denně, dokud potíže neustoupí. Využijte tedy přírodu a zbavte se hemoroidů jednou provždy. bylinkopedie nákup bylinek a produktů    

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here