Bylinkové čaje pro novopečené maminky

Přechod do mateřství je v ženském životě poměrně těžké období. Ať už přivítá své první dítě nebo čtvrté, každá maminka si zaslouží jen tu nejlepší péči a lásku. Jemnou rostlinnou podporu pro novopečené maminky lze nalézt u bylinných spojenců, kterých je v přírodě široká škála.

Síla přírody

 • Potrava plná vitamínů a minerálů je důležitá. Výživné bylinky, jako jsou kopřivy, maliny, vojtěška a oves setý, poskytují výživu, která pomáhá novopečeným maminkám vyrábět bohaté množství mateřského mléka a zároveň jim poskytuje základní výživu, kterou potřebují, aby byly zdravé.
 • Některé bylinky, jako je heřmánek nebo meduňka, dokážou matku uklidnit a uvolnit, čímž napomáhají jejímu nervovému systému a celkové pohodě.
 • Malinové listy a kopřivy jsou jen některé z bylin, které přinášejí další příznivý účinek – napomáhají utažení tkání, což potřebuje po narození dítěte například děloha.

Užitečné bylinné čaje pro jemnou rostlinnou podporu

Bylinné čaje jsou pro novopečené maminky skvělé. Vyrábí se z výživných a uklidňujících rostlin, které poskytují novým maminkám jemnou bylinnou podporu tím, že nabízejí užitečné bylinné složky spolu s hydratací, která je tak důležitá pro hojení po porodu a produkci mléka. Oblíbeným způsobem, jak si maminky zajišťují vlastní péči a hydrataci, je popíjet šálek čaje při kojení dítěte.

Výživná směs pro novopečené maminky

Byliny v tomto receptu obsahují výživné vitamíny a minerály, které doplňují nezbytnou výživu pro maminky a pomáhají podporovat bohatou zásobu mateřského mléka. Tyto bylinky jsou také astringentní, což může napomáhat utužení tkání, jako je děloha po porodu. Vařte tento recept jako odvar, abyste získali co nejvíce živin! Ingredience:

Pokyny:

 1. Smíchejte všechny bylinky dohromady.
 2. Umístěte bylinkovou směs do nádoby odolné proti rozbití s pevným víkem.
 3. Zalijte horkou vodou, přikryjte a nechte 4-8 hodin odstát.
 4. Vyjměte bylinky a užijte si svůj čaj! Před podáváním můžete čaj znovu ohřát, nebo si ho vychutnat studený.
 5. Zbylý čaj uchovávejte v lednici po dobu až 2 dnů.

Uklidňující čaj pro nové maminky

Péče o dítě může být emocionální horská dráha. V kombinaci se spoustou bezesných nocí se každá nová maminka unaví. Naštěstí existuje mnoho jemných a chutných bylin, které během tohoto období mohou poskytnout pomocnou ruku – poskytují klid, relaxaci a spánek. Vhodné jsou jednoduché čaje, jako je heřmánkový, meduňkový, lipový nebo můžete vyzkoušet následující recept: Ingredience:

Pokyny:

 1. Smíchejte bylinky a dejte je do silné nádoby s uzávěrem.
 2. Zalijte horkou vodou, uzavřete a nechte aspoň 24 hodin odstát.
 3. Vyjměte bylinky a užijte si svůj uklidňující čaj.

bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here