Jste nachlazení, máte špatné zažívání nebo vás sužuje bolest hlavy?
Běžná onemocnění potkají snad každého z nás, ale nemusíte hned spěchat do lékárny pro prášky!
Nejspíše totiž už máte doma vše potřebné, abyste se rychle vykurýrovali…
1. Sůl na bolest v krku
Bolest v krku můžete účinně zmírnit jednoduchým domácím lékem: solí a vodou. Tato kombinace zmírní otok a tím pádem i nepříjemnou bolest s tím spojenou.
Do skleničky teplé, ale ne vařící, vody zamíchejte půl lžičky stolní soli a pořádně zamíchejte. Slanou vodu několikrát kloktejte vždy alespoň pár sekund. Takto používejte 3krát denně.
2. Oves na akné
Akné je častým problémem mladých lidí, ale některých se může držet i v dospělosti. Pro zmírnění tohoto nepříjemného kožního onemocnění můžete využít oves. Ten totiž čistí zanícené póry a dokáže absorbovat nadměrný kožní maz.
Maska proti akné:
Lžičku medu smíchejte se šťávou z půlky citronu a hrnkem uvařených ovesných vloček. Směs si namažte na obličej, nechte 30 minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Takto masku používejte jednou nebo dvakrát denně.
3. Česnek na bolest ucha
Bolení v uchu může být nepříjemné, zvlášť pokud jde o infekční problém. První pomocí však může být česnek se svými antibiotickými a analgetickými účinky.
Vymačkané šťávy z česneku můžete do ucha přímo nakapat, nebo jej můžete využít v kombinaci se sezamovým olejem.
Olej na infekci v uchu:
Lžičku vylisovaného česneku zahřejte ve 2 lžících sezamového oleje. Olej nechte vychladnout a přeceďte. Nakapejte si 2 až 3 kapky oleje přímo do ucha dle potřeby.
Přečtěte si: 15 důvodů, proč sníst stroužek česneku každý den!
4. Jablečný ocet na špatné trávení
Špatné a pomalé trávení může s sebou přinést spoustu problémů. Naštěstí ho může popohnat jablečný ocet. Ten, ačkoliv přirozeně kyselý, má alkalizační účinky, a tak může kyselost v organismu uvést do rovnováhy.
Do skleničky vody přidejte lžíci jablečného oleje a lžičku medu. Pijte 2krát až 3krát denně pro rychlou úlevu dle potřeby.
5. Sůl a pepř na bolest zubů
Pokud vás často přepadá bolest zubů z důvodu jejich přecitlivělosti, můžete zkusit klasickou kombinaci soli a pepře. Obě složky mají antibakteriální, protizánětlivé a bolest mírnící účinky, a tak by vám mohli pomoci.
Pasta na citlivé zuby:
Smíchejte stejné množství soli a pepře s pár kapkami vodu, abyste docílili pasty. Tu pak namažte přímo na zub a před omytím nechte alespoň pár minut působit. Proceduru opakujte každý den po několik dní.
6. Olivový olej na zácpu
Zácpa je nepříjemným problémem, se kterým však může pomoci běžný olivový olej. Ten dobře stimuluje zažívací trakt a navíc dopomáhá k rychlejšímu pohybu ve střevech. Hodí se tak pro akutní zácpu i pro její prevenci.
Ráno na lačný žaludek spolkněte lžíci olivového oleje. Pokud vám dělá problém pozřít samotný olej, můžete si ho zředit lžičkou citronové šťávy.
7. Kokosový olej na lupy
Lupy jsou nepříjemným a nehezkým výsledkem vysušené vlasové pokožky. Naštěstí máme kokosový olej, který pokožku i vlasy hydratuje a vyživuje, poskytuje úlevu od svědění a účinkuje proti mykózám.
Vlasová maska proti lupům:
Smíchejte trochu kokosového oleje se šťávou z půlky citronu a směsí si několik minut důkladně masírujte hlavu a vlasy. Nechte působit alespoň 20 minut a poté si vlasy omyjte. Opakujte 2krát nebo 3krát týdně.
Přečtěte si: 9 faktů o kokosovéom oleji, které si naprosto zamilujete!
8. Kořeněný čaj na nachlazení
Nachlazení je v určitých ročních obdobích na každém kroku, a tak je dobré se umět správně bránit. Pro lék si můžete dojít třeba do ájurvédské mediciny a zkusit některý z tradičních čajů z koření.
Čaj proti nachlazení:
Upražte a umelte ¼ hrnku koriandrových semínek, ½ lžíce kmínu, ½ lžíce fenyklových semínek a ¼ lžičky semen pískavice řeckého sena. Začněte vařit vodu a přidejte do ní jednu a půl lžíce namleté kořeněné směsi spolu s půl lžičkou kandysového cukru. Nechte pár minut čaj vřít a pak do něj přidejte 2 lžíce mléka. Znovu přiveďte k varu a následně čaj přeceďte. Popíjejte pomalu, dokud je horký, nejlépe denně do té doby, než se příznaky nachlazení ztratí.
9. Levandulový olej na bolest hlavy
Bolest hlavy je symptom, který může mít příčinu ve fyzické i psychické sféře organismu. Na tyto problémy se tak výborně hodí esenciální oleje, zvlášť ten levandulový, který zmírňuje bolest a uvolňuje napětí.
Přidejte pár kapek levandule do základového oleje, například kokosového, a následně si olej vmasírujte do čela a spánků. Natáhněte se a užívejte si uklidňující vůni levandule. Pro nejlepší působení si lehněte do chladné, temné místnosti, kde vás nebude nic rušit.
Ať už vás trápí cokoliv, vždy se najdou přírodní léky, které vám rády pomohou.
Doufáme však, že se vám všechna onemocnění vyhnou a vy je tak nebudete muset využít!
zdroj: knowledgeweighsnothing.com