Neuvěříte, jak moc je tento ocet blahodárný pro vaše tělo!

Jablečný ocet

Přijde vám zvláštní užívat ocet pro to, abyste se cítili lépe a byli zdravější?

Není však ocet jako ocet!

Zkuste ten jablečný a poté, co uvidíte jak je všestranně prospěšný pro naše tělo a přitom snadno dostupný, ihned změníte názor!

Co je jablečný ocet?

Jablečný ocet vzniká fermentací cukrů obsažených v jablkách. Činností kvasinek a bakterií jsou cukry přeměněny na alkohol a při pokračujícím procesu až na ocet.

Hlavní složkou je kyselina octová. Dále obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny, vlákninu a pektin.

8 blahodárných účinků

Jablečný ocet je prostě zdravá bomba, která posílí celé vaše tělo.

Stále nevěříte?

Zde je 8 účinků, které vás už snad přesvědčí:

1.      Podpora trávení

Jablečný ocet začne zlepšovat trávení už ve chvíli, kdy se jej napijete. Díky stimulaci kyselých receptorů na jazyku se zvýší produkce slin. Zesiluje také účinek trávicích enzymů a kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Rychleji se stráví i ty potraviny, které by jinak ležely v žaludku několik hodin.

2.      Detoxikace

Jablečný ocet podporuje funkci jater a ledvin, pomáhá tělo zbavovat toxinů.

3.      Zdravější pokožka

Jelikož stav pokožky je ovlivněn zdravím střeva, díky lepšímu trávení bude i pokožka vypadat lépe. Díky detoxikaci se může zlepšit akné, ekzém, lupénka nebo růžovka.

4.      Boj s lupy

Jablečný ocet můžete použít i zevně. Naneste jej na pokožku hlavy půl hodiny před umytím vlasů. Zničíte bakterie a houby způsobující lupy.

5.      Lesklejší vlasy

Nejen díky detoxikaci a lepšímu trávení mohou být vaše vlasy krásnější. Pro lesklejší hřívu stačí naředit jablečný ocet s vodou 1:1 a použít tento roztok místo kondicionéru. Po chvíli působení ještě vlasy opláchněte vodou.

6.      Více energie

Jablečný ocet se dá použít v boji s únavou místo kofeinu. Aminokyseliny v něm obsažené neutralizují kyselinu mléčnou, která se v krvi hromadí po námaze nebo při stresu.

7.      Zrychlení metabolismu a hubnutí

Pektin v octě potlačuje chuť k jídlu. Kyselina octová navíc zrychluje metabolismus a snižuje zadržování vody v těle. Vědci se domnívají, že jablečný ocet omezuje trávení škrobu, což znamená i méně vstřebaných kalorií.

8.      Snížení kyselosti těla

Zdá se to jako paradox, ale jablečný ocet spolu s dietou na rostlinné bázi dokáže zvýšit zásaditost v těle. Moderní styl života přeje kyselému prostředí, které organismu škodí. Zásaditost naproti tomu brání šíření patogenů i volných radikálů v těle, brání vzniku zánětů a podporuje detoxikaci.

Šáhněte po tom kvalitním!

Jablečný ocet má pozitivní vliv na mnoho procesů v těle a účinky jdou poznat i zevně. Kupujte ale jen ten v bio kvalitě a nepasterizovaný, aby obsahoval všechny složky, které jej činí tak zázračným. Sehnat se dá v obchodech se zdravou výživou i v některých potravinách.

Nejoblíbenějším způsobem konzumace je popíjení naředěného ocet ráno na lačno. Pokud by vám však nechutnal, můžete využít i jablečný ocet v tabletách.

Nečekejte tedy a jablečný ocet si sežeňte co nejdříve, ať už můžete začít využívat jeho skvělé schopnosti.

Na zdraví!

zdroj:naturalsolutionsmag.com
 
bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here