15 důvodů, proč sníst stroužek česneku každý den!

proč jíst česnek

Věděli jste, že když sníte celou hlavičku česneku během jediného dne, udělá to s vaším tělem hotové zázraky?

Česnek je jednoduchou přísadou s úžasnými účinky na naše zdraví.

Podporuje imunitní systém a uvádí do rovnováhy naši vnitřní mikroflóru, je mocným přírodním antibiotikem a silným spolubojovníkem proti bakteriím.

Doporučován i Pythagorem

Tato zázračná rostlina se začala pěstovat před 5 tisíci lety. Jeho pěstování se věnovali především Římané, Asyřané, Egypťané, Řekové, Židé a Arabové. I samotný Pythagoras česnek nazýval králem koření.

Dochované údaje uvádí, že česnek byl důležitou součástí diet hlavně u Egypťanů. Egyptský rukopis z tohoto období se zmiňuje o 800 léčivech, z nichž 22 bylo vyrobeno s příměsí česneku.

Antibiotika jsou mrtvá. Ať žije česnek!

Tvrdí se, že konzumace česneku na prázdný žaludek je to nejlepší, co můžete udělat. Česnek totiž tvoří extrémně silné přírodní antibiotikum. Bakterie jsou náhle vystaveny enormní moci česneku a nemají se jak bránit.

Uvádí se, že je nejlépe česnek pozřít ještě před snídaní, avšak předtím je dobré vypít sklenici čisté vody z kohoutku kvůli snížení žaludečních kyselin.

V čem se skrývá jeho účinnost?

česnek kuchyňskýČesnek se skládá z dusíkatých látek, sodíku, draslíku, selenu, vápníku, hořčíku, silikonu, síry, kyseliny fosforečné, vitamínů C, D, B, fytosterolů, výtažků a esenciálních olejů.

Navíc je bohatý na fytosteroly, jako je allicin, který se utvoří mechanickým ničením rostliny – drcením, nebo mletím stroužků česneku. Podle některých výzkumů má allicin silné bakteriostatické účinky, které pomáhají rychleji léčit infekci.

Česnek může také pomoci v boji s plísňovými infekcemi, v medicíně je proto žádanější, než mnohá dnešní antibiotika.

A navíc obsahuje více než čtyři sta různých minerálních komponentů včetně antioxidantů, které mají řadu pozitivních terapeutických vlastností.

15 důvodů, proč česnek zařadit na jídelníček

 • Česnek zabraňuje stárnutí a ucpávání obou hlavních a vedlejších tepen.
 • Léčivé schopnosti česneku pomáhají snižovat úroveň hladiny cholesterolu v krvi.
 • Je velmi důležité vědět, že česnek posiluje imunitní systém, tím zvyšuje schopnost těla bránit se škodlivým vlivům životního prostředí, které na nás působí.
 • Česnek zabíjí velké množství různých bakterií.
 • Česnek nás chrání proti srdečním onemocněním. Dále snižuje syntézu triglyceridů v játrech, které zapříčiňují rozvoj aterosklerózy.
 • Česnek snižuje krevní tlak a má protizánětlivé účinky.
 • Česnek je přírodním antibiotikem a je účinným lékem v boji s nachlazením.
 • Je vřele doporučeno užívat česnek na poruchy nervového systému.
 • Česnek napomáhá zabíjet buňky mnohotvárného glioblastomu – zhoubného nádoru na mozku.
 • Česnek také hraje roli jako antikoagulant, který ředí krev a zabraňuje tvorbě nebezpečných krevních sraženin (pomáhá snižovat riziko vzniku mrtvice, nebo infarktu).
 • Pomáhá správné funkci jater a močového měchýře.
 • Česnek je účinný v boji s průjmem.
 • Podporuje trávení a chuť k jídlu.
 • Česnek je používán jako nejmocnější prostředek k detoxikaci těla.
 • Je úžasný v boji proti cukrovce, některým typům nádorů a tyfusu.

Ať už si ho dáte syrový nebo si jím jednou za čas potřete topinky, česnek vám vždycky milerád pomůže a byla by škoda jeho sílu nevyužít!

zdroj: complete-health-and-happiness.com
foto: Franco Folini
 
bylinkopedie nákup produktů
Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here