Rady na jarní očistu těla. Které bylinky nám mohou při očistě pomoci?

kopriva dvoudoma na detoxikaci organismu

Jaro už je za dveřmi a s ním i osvědčené rady a tipy na jarní detoxikaci organismu. Pro začátek stačí, když zapojíte čistou vodu a jarní bylinky.

DIVOCE ROSTOUCÍ BYLINKY

Nejlepší na pročištění těla jsou listy kopřivy, které dokáží vyplavit škodlivé látky a nahromaděné toxiny a zároveň tělo zbavují kyseliny močové.

Jakmile tedy vyraší první kopřivy, určitě si je nasbírejte a udělejte si z nich pročišťující čaj.

Jeden šálek připravíte z 1 lžíce kopřiv, kterou zalijete horkou vodou. Čaj můžete popíjet klidně 3x denně, po 21 dnech se doporučuje udělat 14 dní pauzu.

Další úžasné jarní bylinky na pročištění organizmu jsou popenec a mladé lístky pampelišky, sedmikrásky a jitrocele. Všechny navíc patří mezi „energetické bomby“, takže vás po zimě nabijí novou energií.

Tinktura z mladých kopřiv

Mladé oddenky kopřiv mají nejúčinnější a nejintenzivnější léčivé schopnosti právě na začátku jara. Vyrobte si z nich tinkturu, kterou můžete použít i mnohem později. K výrobě jsou potřeba rukavice, protože tyto malé oddenky nejvíce pálí.

Budete potřebovat:

  • 20 ks čerstvě natrhaných oddenků mladých kopřiv
  • 200 ml čisté vodky nebo domácí slivovice

Kopřivy omyjte, vložte do vyšší misky, zalijte alkoholem a rozmixujte na jemnou kaši, kterou nechte stát v chladu 24 hodin. Potom kaši přeceďte přes jemné sítko nebo plátno do zavařovací sklenice. Tinkturu uchovávejte v lednici a užívejte 1 čajovou lžičku zalitou sklenicí vody maximálně 3x denně.

BŘEZOVÁ VODA

Vodu z břízy sbírejte na jaře naříznutím čerstvě probuzených stromů. Takto získaná tekutina má, bohužel, trvanlivost jen pár dní. Díky nasládlé chuti z ní můžete připravit šťávu nebo sirup a pokud ji budete konzumovat pravidelně, dojde u vás k pozitivní úpravě hladiny cholesterolu v krvi a k vyplavení tělu nebezpečných toxinů (detoxikaci).

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Už naši předkové věděli, že účinky semínek tohoto fialového bodláku jsou skvělou očistnou kůrou (detox) pro váš organizmus, hlavně však pro žlučník a játra.

Elixír našich babiček

Na problémy se žlučníkem nebo játry použijte například tento velmi účinný elixír.

Budete potřebovat:
  • 100 g semínek ostropestřce mariánského
  • 80 g oleje lisovaného zastudena

Semínka stačí rozemlít a smíchat s olejem a tuto směs můžete konzumovat v množství 1 kávové lžičky vždy po jídle.

ČESNEK

Denní příjem česneku by měl být 4 až 5 stroužků. Díky němu se do těla dostane dostatečné množství esenciálních aminokyselin, které například chrání játra a pomáhají produkovat žluč. Tím se usnadňuje vyplavování toxinů ven z těla.

MEDVĚDÍ ČESNEK

Je prvním zeleným lupením, které po zimě v přírodě najdeme. Medvědí česnek patří k nejvýznamnějším životabudičům používaným lidovým léčitelstvím. Je to přírodní antibiotikum, antioxidant a ohromná zásobárna vitaminů.

Skvěle také čistí tělo, hlavně játra, od škodlivých látek, detoxikuje ledviny i močový měchýř. Podporuje srdeční činnost, čistit krev a reguluje krevní tlak. Navíc příznivě působí proti chřipce a nachlazení.

  • Domácí pesto z medvědího česneku

Medvědí česnek má specifickou chuť a výraznou vůni a jeho zpracování je neuvěřitelně snadné. Například pesto z něj je naprosto úžasné.

Budete potřebovat:
  • 20 listů medvědího česneku
  • 8 polévkových lžic olivového oleje
  • 6 polévkových lžic pravého parmazánu
  • špetku soli

Medvědí česnek rozmixujte spolu s olivovým olejem, poté přidejte sůl a parmezán. Vše pořádně promíchejte, dejte do skleniček a uzavřete. Uchovávejte v chladu, nejlépe v ledničce.

KYSANÉ ZELÍ

Ještě předtím, než se objeví první zelené bylinky, použijte tento „elixír života“. Provede detoxikaci těla a dodá mu minerály a vitaminy.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here