Rady na jarní očistu těla I.

kopriva dvoudoma na detoxikaci organismu

Jaro už je za dveřmi a s ním i osvědčené rady a tipy na jarní detoxikaci organismu. Pro začátek stačí, když zapojíte čistou vodu a jarní bylinky.

DIVOCE ROSTOUCÍ BYLINKY

Nejlepší na pročištění těla jsou listy kopřivy, které dokáží vyplavit škodlivé látky a nahromaděné toxiny a zároveň tělo zbavují kyseliny močové.

Jakmile tedy vyraší první kopřivy, určitě si je nasbírejte a udělejte si z nich pročišťující čaj.

Jeden šálek připravíte z 1 lžíce kopřiv, kterou zalijete horkou vodou. Čaj můžete popíjet klidně 3x denně, po 21 dnech se doporučuje udělat 14 dní pauzu.

Další úžasné jarní bylinky na pročištění organizmu jsou popenec a mladé lístky pampelišky, sedmikrásky a jitrocele. Všechny navíc patří mezi „energetické bomby“, takže vás po zimě nabijí novou energií.

Tinktura z mladých kopřiv

Mladé oddenky kopřiv mají nejúčinnější a nejintenzivnější léčivé schopnosti právě na začátku jara. Vyrobte si z nich tinkturu, kterou můžete použít i mnohem později. K výrobě jsou potřeba rukavice, protože tyto malé oddenky nejvíce pálí.

Budete potřebovat:

  • 20 ks čerstvě natrhaných oddenků mladých kopřiv
  • 200 ml čisté vodky nebo domácí slivovice

Kopřivy omyjte, vložte do vyšší misky, zalijte alkoholem a rozmixujte na jemnou kaši, kterou nechte stát v chladu 24 hodin. Potom kaši přeceďte přes jemné sítko nebo plátno do zavařovací sklenice. Tinkturu uchovávejte v lednici a užívejte 1 čajovou lžičku zalitou sklenicí vody maximálně 3x denně.

BŘEZOVÁ VODA

Vodu z břízy sbírejte na jaře naříznutím čerstvě probuzených stromů. Takto získaná tekutina má, bohužel, trvanlivost jen pár dní. Díky nasládlé chuti z ní můžete připravit šťávu nebo sirup a pokud ji budete konzumovat pravidelně, dojde u vás k pozitivní úpravě hladiny cholesterolu v krvi a k vyplavení tělu nebezpečných toxinů (detoxikaci).

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here