Problémy s usínáním dobře vyřešíte bylinkami

caj na spanek
Zdroj foto:envato

Nemohu usnout: S usínáním má problémy každý druhý dospělý. Je to způsobeno stresem, rychlým způsobem života a neustálými starostmi. Když se vám nepodaří večer trochu zvolnit, pomozte si bylinkovými čaji.

hermanek bylinka
Zdroj foto: envato

Heřmánkový čaj

Heřmánek je bylinka, která obecně spíše uklidňuje a není přímo určena pro zdravý spánek. Nicméně večerní uklidnění spánek lépe navodí. Heřmánkový čaj příjemně chutná a není potřeba jej doslazovat. Pokud přece jen potřebujete dosladit, použijte med.

medunka
Zdroj foto: envato

Meduňkový čaj nebo olej

Meduňka už je bylinkou určenou převážně pro navození spánku. Můžete ji použít jako čaj (čerstvou i sušenou), ale také jako olej – ten zafunguje nejlépe, když si jím natřete spánky před samotným ulehnutím do postele. Meduňka není návyková a můžete ji používat neomezeně dlouhou dobu.

kozlik lekarsky
Zdroj foto. pixabay

Kozlík lékařský

Samotný kozlík lékařský jako čaj/nálev nebo valeriánské kapky z něj vyrobené jsou osvědčenými léky proti nespavosti. Výhodou kozlíku je, že nejen uklidňuje, ale také uvolňuje nervový systém a zmírňuje svalové napětí, což spolu samozřejmě souvisí.

levandule kvet
Zdroj foto: pixabay

Levandule

Odvar z květů levandule nádherně voní a přivede k vám ten nejlepší spánek. Kromě odvaru můžete levanduli použít do koupele, na koupel nohou, olejíček z ní do aromalampy – a všechny tyto prostředky vás dokonale uspí.

hrebicek
Zdroj foto. pixabay

Hřebíček

Nejlepší z hřebíčku je olej, který rovněž dáte do aromalampy, nebo jen tak rozprášíte po místnosti nebo nakapete pár kapek na polštář. Spánek budete mít jako miminko.

Kromě bylinek

Mimo bylinky vyzkoušejte také na noc teplé mléko s medem, teplé kakao nebo snězte jeden banán. To vše jsou také dobří pomocníci pro spánek a tyto ingredience doma určitě máte.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.rehabilitace.info, Bellmann Heiko a kol., Atlas rostlin, Euromedia Group, Praha 2016
bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here