Léčíme křečové žíly bylinkami

Křečové žíly jsou nejen estetickou vadou, ale hlavně mohou způsobovat další závažné zdravotní komplikace včetně embolie. Dávejte si tedy pozor na jejich vznik a výskyt a raději se jim snažte vhodnou prevencí předejít.

Prevence vzniku křečových žil

Nejlepší je samozřejmě křečovým žilám preventivně předcházet, a to hlavně pohybem a stravou. Křečové žíly hrozí nejvíce lidem, kteří musí např. v zaměstnání dlouhodobě stát či sedět (kuchař, všechny kancelářské profese apod.), dále pak ženám v těhotenství a při porodu. Vhodnou prevencí je tady pohyb – chůze, běh, cvičení. Ohledně stravy je třeba doplnit zejména vitamin P, který najdeme v pohance, aronii (černá jeřabina) a v bílé části citrusových plodů (tzv. albedo).

Léčba křečových žil

Když už křečové žíly vzniknou, opět je třeba tělu dodávat hlavně vitamin P (viz výše). Dále pak můžeme vnitřně zkusit odvary z následujících bylin: jinan, divizna, kaštan (jírovec maďal), estragon, hluchavka. Výborné jsou též směsové čaje, které připravíme takto: Čaj na křečové žíly I: 1 díl řebříčku + 1 díl slézu + 1 díl pampelišky zalijeme vroucí vodou a necháme 15 minut louhovat. Přecedíme a pijeme až 3x denně. Čaj na křečové žíly II: 1 díl majoránky + 1 díl bazalky + 1 díl máty, opět zalijeme vroucí vodou a necháme 10–15 minut louhovat. Přecedíme a pijeme 1–2 denně. Obklady na křečové žíly: zevně pomáhají obklady z čerstvých listů bílého zelí, které pomačkáme válečkem a naneseme na 3–4 hodiny, nohy zabalíme do obinadla a zůstaneme pokud možno v klidovém režimu. Dalším neinvazivním řešením křečových žil je použití kompresních punčoch. Pokud nic z toho nezabere, je nutná farmakologická léčba, nebo odstranění žil sklerotizací, laserem či chirurgicky. To však je již vždy zásah do organismu, který si v některých případech vyžádá i pacientovu hospitalizaci a vždy dodržování klidového režimu. Přejeme vám, aby se vám křečové žíly vůbec neobjevily, nebo abyste je alespoň zvládli vyléčit přírodní cestou! bylinkopedie nákup produktů      

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here