Léčíme křečové žíly bylinkami

Křečové žíly jsou nejen estetickou vadou, ale hlavně mohou způsobovat další závažné zdravotní komplikace včetně embolie. Dávejte si tedy pozor na jejich vznik a výskyt a raději se jim snažte vhodnou prevencí předejít.

Prevence vzniku křečových žil

Nejlepší je samozřejmě křečovým žilám preventivně předcházet, a to hlavně pohybem a stravou. Křečové žíly hrozí nejvíce lidem, kteří musí např. v zaměstnání dlouhodobě stát či sedět (kuchař, všechny kancelářské profese apod.), dále pak ženám v těhotenství a při porodu. Vhodnou prevencí je tady pohyb – chůze, běh, cvičení. Ohledně stravy je třeba doplnit zejména vitamin P, který najdeme v pohance, aronii (černá jeřabina) a v bílé části citrusových plodů (tzv. albedo).

Léčba křečových žil

Když už křečové žíly vzniknou, opět je třeba tělu dodávat hlavně vitamin P (viz výše). Dále pak můžeme vnitřně zkusit odvary z následujících bylin: jinan, divizna, kaštan (jírovec maďal), estragon, hluchavka. Výborné jsou též směsové čaje, které připravíme takto: Čaj na křečové žíly I: 1 díl řebříčku + 1 díl slézu + 1 díl pampelišky zalijeme vroucí vodou a necháme 15 minut louhovat. Přecedíme a pijeme až 3x denně. Čaj na křečové žíly II: 1 díl majoránky + 1 díl bazalky + 1 díl máty, opět zalijeme vroucí vodou a necháme 10–15 minut louhovat. Přecedíme a pijeme 1–2 denně. Obklady na křečové žíly: zevně pomáhají obklady z čerstvých listů bílého zelí, které pomačkáme válečkem a naneseme na 3–4 hodiny, nohy zabalíme do obinadla a zůstaneme pokud možno v klidovém režimu. Dalším neinvazivním řešením křečových žil je použití kompresních punčoch. Pokud nic z toho nezabere, je nutná farmakologická léčba, nebo odstranění žil sklerotizací, laserem či chirurgicky. To však je již vždy zásah do organismu, který si v některých případech vyžádá i pacientovu hospitalizaci a vždy dodržování klidového režimu. Přejeme vám, aby se vám křečové žíly vůbec neobjevily, nebo abyste je alespoň zvládli vyléčit přírodní cestou! bylinkopedie nákup produktů      

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here