Co potřebují vlasy v létě a jak jim v tom mohou pomoci bylinky

Beautiful woman with blond hair is lying down in lavender flower
Zdroj foto: envato

V létě vlasy nejvíce poškozuje sluneční záření (UV záření), vysušování, vítr, koupání v rybnících, bazénech (s chlorovou vodou) i u moře. Proti všem těmto příčinám byste měli bojovat a vlasy chránit.

Ochrana před UV zářením

  • Klobouk, kšiltovka nebo šátek: použití klobouku nebo šátku při pobytu na slunci poskytuje fyzickou ochranu vlasů před přímým slunečním zářením; je to asi nejjednodušší způsob.
  • Ochranné spreje pro vlasy: Existují speciální spreje, které jsou určeny k ochraně vlasů před UV zářením. Tyto spreje obvykle obsahují UV filtr, který pomáhá odrážet sluneční záření od vlasů.
  • Ochranný styling: Některé produkty na úpravu vlasů, jako jsou pěny, spreje nebo oleje, mohou obsahovat složky s ochrannými vlastnostmi proti UV záření. Použití těchto produktů při úpravě vlasů poskytuje ochranu před slunečním zářením.
  • Omezování expozice slunečnímu záření: Jedním z nejlepších způsobů, jak chránit vlasy před UV zářením, je omezit jejich expozici slunci. To může znamenat nošení klobouku, stínění vlasů nebo se vyhýbat přímému slunečnímu záření v době největšího slunečního záření.
mint in the garden and a sign with the inscription mint. Green f
Zdroj foto: envato

Bylinky pro ochranu vlasů v létě

  • Rozmarýn: Rozmarýn je jednou z bylinek, která dokáže podporovat růst vlasů a zlepšovat jejich kondici. Můžete si připravit bylinný výluh z rozmarýnu a po umytí vlasů ho použít jako oplach.
  • Máta peprná: Máta peprná má osvěžující účinky a může pomoci zmírnit podráždění pokožky hlavy. Můžete si připravit odvar z máty peprné a použít ho jako oplach po umytí vlasů.
  • Levandule: Levandule má uklidňující a osvěžující vlastnosti. Můžete zkusit přidat pár kapek levandulového esenciálního oleje do vody a použít tuto směs jako poslední oplach po umytí vlasů.
  • Kopřiva: Kopřiva obsahuje živiny, které posilují vlasy a podporují jejich růst. Připravte si odvar z kopřivy a opláchněte s ním vlasy po mytí.
  • Aloe vera: Aloe vera je známá svými hydratačními a zklidňujícími vlastnostmi. V tomto případě aplikujte čerstvý gel z aloe vera na vlasy a pokožku hlavy jako přírodní kondicionér.

Vyzkoušejte jednotlivé bylinky, abyste zjistili, která vám vlasy ochrání nejlépe. Tu pak můžete používat po každém mytí vlasů.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.zena.cz, www.maminka.cz, Staňková-Kröhnová, Magdalena: Bylinky pro děti a maminky, Grada, Praha 2009.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here