Bylinky a jedlé květy na zdobení pokrmů

 

Bylinky a květy, které jsou jedlé, můžete použít i na zdobení pokrmů. Jídlo tak získá další rozměr, totiž ten estetický, a uvidíte, že se vám pak budou sbíhat sliny. Hlavně děti ocení rozkvetlý talíř, protože to bude něco nového a jiného – a jistě je tak donutíte sníst i to, co by jinak na talíři zůstalo.

Květy fialek

Na jaře můžete nasbírat i s dětmi kvítky fialek a ozdobit s nimi moučníky, např. muffinky. Fialky jsou jedlé, jsou to vlastně léčivé bylinky, takže jejich pojídáním získáte i léčivé látky (jsou vhodné na odkašlávání).

Květy sedmikrásek

Sedmikrásky na rozdíl od fialek rostou téměř po celý rok, takže jimi můžeme zdobit svá jídla neomezeně. Jsou dobré na sladká i slaná jídla – kaše, moučníky, saláty. Jedná se o bylinky, které se přidávají i do pampeliškového medu a jsou účinné proti nachlazení.

Levandulová kvítka

Levandulová kvítka nám nejlépe poslouží, když je zamícháme do krystalového cukru, získáme tak levandulový, krásně voňavý a zdravý cukr, kterým můžeme zdobit moučníky nebo kaše.

Meduňka

Lístky meduňky jsou vhodné na zdobení zmrzlinových pohárů, moučníků, polévek, ale i drinků. Meduňka je uklidňující bylinka, vhodná i pro děti, a doporučuje se před spaním.

Máta

Mátou můžeme zdobit sladké i slané pokrmy: polévky, moučníky, drinky (mojito, ale i jiné). Použít můžeme zelenou i červenou mátu, nebo je pro větší efekt kombinovat.

Pažitka

Nasekané listy pažitky jsou notoricky známé do polévek a na vařené brambory. Pažitkou zdobíme saláty, pomazánky i chlebíčky. Pro děti můžeme nechat pažitku nenasekanou a vytvořit třeba vousy k obličeji z chleba a sýra, s očima z ředkviček – uvidíte, že se po nich jen zapráší.

Petržel

Stejně jako pažitka je to bylinka vhodná do polévek, na brambory, ale i do salátů a pomazánek.

Řeřicha

Rychle rostoucí řeřicha, kterou si můžete doma pěstovat po celou zimu, je takovou zásobnicí vitamínů, že by bylo škoda ji nevyužít na zdobení téměř jakéhokoliv jídla: polévky, brambory, chléb s máslem, chléb se sýrem atd. Řeřicha je jemná a mají ji rády i děti.

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here