Jaké bylinky ulevují očím

Máte jen unavené oči, nebo trpíte vážnějším očním onemocněním? Tak neváhejte a přečtěte si tento článek, v němž najdete plno rad, jak pomocí bylinek svým očím pomůžete. A nezapomínejte na staré přísloví „Oko – do duše okno“… Přece byste nechtěli, aby vaše oči – a potažmo duše – byly zakalené.

Unavené oči

V dnešní době máme často unavené oči, např. z dlouhého sezení u počítače. Pomáhá časté mrkání, každou hodinu na chvilku zavřít oči, a pokud máte tu možnost, tak ještě lepší je podívat se z okna do přírody – zelená barva velmi pomáhá a uklidňuje. Na unavené oči můžeme dát použité sáčky od černého či zeleného čaje. Doplníme také vitamin A (borůvky, meruňky, mrkev) a zinek (dýňová a jiná semínka, fazole aj.) Vnitřně můžeme použít čaj ze světlíku lékařského, zevně obklady z nálevu z této bylinky.

Ječné zrno

Na ječné zrno je nejlepším prostředkem obklad z nálevu z listů jitrocele. Listy (čerstvé nebo sušené) zalijeme vroucí vodou, aby byly ponořené, necháme 15–20 minut louhovat a do nálevu namočíme čistý kapesník. Necháme působit, dokud je nám to příjemné. Můžeme opakovat několikrát denně.

Zánět spojivek

Zánět spojivek spolehlivě odstraní obklad na oči, který vytvoříme z heřmánkového čaje v sáčku. Sáček zalijeme malým množstvím vroucí vody a necháme 10 minu louhovat. Sáčky vychladíme a přikládáme na oči na 5–10 minut až několikrát denně. Dalším prostředkem na zánět spojivek je měsíčkový odvar. Vyrobíme jej následovně: 1 polévkovou lžíci čerstvých nebo sušených květů měsíčku zalijeme 1 litrem studené vody, přivedeme k varu a vaříme 1–2 minuty. Louhujeme 10 minut. Po zchladnutí vyplachujeme oči několikrát denně.

Šeroslepost

Na léčbu šerosleposti a také pro regeneraci oční sítnice použijeme borůvky. Buď užíváme samotné čerstvé či sušené plody, anebo pijeme čaj z listů borůvek a květů černého bezu, a to až 3x denně.

Slzící oči

Pokud máme problém se slzením očí, použijeme obklad ze slézu a máty. 1 čajovou lžičku květů slézu a 1 čajovou lžičku listů máty přelijeme vroucí vodou, necháme louhovat 5–10 minut, přecedíme a vychladíme. Poté do odvaru namočíme čistý kapesník nebo vatu a obklady přikládáme na oči maximálně 2x denně. Tak ať vás již oči nebolí!   bylinkopedie nákup bylinek a produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here