Bylinky povzbuzující mozek a mysl

stimulanty

V dnešní době stále více lidí hledá způsob, jak si pomoci přírodní cestou. Jsou na nás kladeny čím dál větší nároky, jak v pracovním, tak i v osobních životě. Jak si v dnešní uspěchané době udržet jasnou mysl a koncentraci? Jaké máme bylinky na mozek?

Pojďme najít pomocníky v přírodě

Gotu kola, pupečník asijskýtato bylina se řadí do tzv. mozkových nutrientů. Podílí se na posílení paměti, zvýšení koncentrace, schopnosti učit se a soustředění. Ke koupi je ve formě tabletek, tobolek, sušeného prášku nebo sušená směs k přípravě čaje.

Guarana – obsahuje mimo jiných látek také guaranin a kofein (na rozdíl od kofeinu

v kávě se vstřebává postupně), což jsou stimulanty centrálního mozkového systému. Zmírňuje a odstraňuje psychickou i fyzickou únavu, zvyšuje mentální. Často bývá součástí energetických nápojů. Neměla by se podávat ve večerních hodinách, může narušit spánek.

Schizandra, Klanopraška čínskásemena rostliny mají povzbuzující účinek na centrální nervový systém. Přispívá k obnově psychických i fyzických sil. Napomáhá při vyčerpání a únavě. Bobule se konzumují sušené a jsou k sehnání i u nás.

Maté, Cesmína paraguayská – slouží k potlačení tělesné a duševní únavy, pro celkové osvěžení těla. Maté obsahuje kofein, zvyšuje bdělost a koncentraci, projasňuje mysl. Je to oblíbený nápoj jihoamerických indiánů, kteří jeho účinky znají již dlouho.

Macaje kořenová zelenina, pěstována obyvateli And, zde roste pouze v nadmořské výšce více než 3500 metrů. Její kořen se vysuší na slunci a rozemele. Podporuje duševní funkce, paměť a koncentraci, zvyšuje vytrvalost.

GABA zelený čaj – zelený čaj a jeho blahodárné účinky jsou všem známy. Zelený čaj GABA má všechny zmíněné vlastnosti zeleného čaje, navíc díky speciálnímu postupu při zpracování má až 20x více kyseliny Gama – aminomáselné (GABA), což je neurotransmiter. Hraje důležitou roli při zmírňování podráždění nervových buněk, zpomaluje proces stárnutí mozkových buněk, zvyšuje pozornost.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here