Klanopraška čínská

Česky: 

Klanopraška čínská
Latinsky:

Schizandra chinensis
Slovensky:

Schizandra čínska

Klanopraška čínská je exotická liánovitá rostlina, ne příliš známá, ale s léčivými účinky, které rozhodně není radno podceňovat.

klanopraška čínská
Česky: Klanopraška čínská Latinsky: Schizandra chinensis Slovensky: Schizandra čínska

Léčivé účinky

  • Pomáhá při stresu.
  • Podporuje trávení.
  • Má povzbuzující účinky.
  • Zahání pocit únavy.
  • Zrychluje regeneraci organismu.

Použití a přípravky

Používají se neporušené bobule v plné zralosti, někdy mladé větvičky s listy a květy na jaře. Bobule klanoprašky se dají jíst jako ovoce, lze je sušit a dále použít jako drogu na čaj, případně z ní vyrobit tinkturu. Z bobulí lze též vyrobit marmeládu.

  • PM elixír s klanopraškou a dalšími bylinami je skvělý na posílení paměti a potlačení trémy.
  • Doplněk stravy BrainActive je komplexní mozkový stimulant, obsahující 13 přírodních látek včetně extraktu z klanoprašky.
  • Regenerační preparát King Kong s klanopraškou usnadňuje maximální přeměnu energie ve svalech.
  • Bioinformační kapky Levamin s klanopraškou se rychle vstřebávají a dodávají tělu tolik potřebnou svěžest a vitalitu.
  • Čistící a regenerační čaj Vilcacoran Detox obsahuje mimojiné klanoprašku, ginkgo bilobu nebo kočičí dráp.

O klanoprašce čínské

klanopraška čínskáKlanopraška čínská (Schizandra Chinensis) je popínavá dřevnatá liána, která je rozšířena v Číně, Koreji, Japonsku a sibiřské části Ruska. Někdy se jí též přezdívá „ovoce pěti chutí“.

Látky obsažené v bobuli klanoprašky (ale také i většinou v listech, některé v mladé kůře) jsou hlavně slizy, silice, lignany, pryskyřnaté látky, kyselina jablečná, vinná, citronová, dále vitamin C a schizandrin, který má velké povzbuzující účinky na srdce a dýchání. Dohromady tyto látky pomáhají při velké únavě, oslabeném organismu, při virových onemocněních, nespavosti.

Každý den doporučujeme rozžvýkat malou hrst bobulí klanoprašky a těšit se na účinky. Je rovněž možné z nich připravit léčivý čaj, přičemž ovoce z nápoje je vhodné zkonzumovat společně s tekutinou.

Kontraindikace

Osoby trpící vysokou přecitlivělostí a vysokým tlakem by měli být při užívání klanoprašky obezřetnější.

foto: Tatters, Tatters
 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů