10 přírodních antibiotik, které si poradí i se superbakteriemi!

přírodní antibiotika

Předepisovaná antibiotika začínají ztrácet účinek.

Bakterie jsou čím dál odolnější.

Pomůže nám obrátit se pro pomoc k přírodě?

Co jsou to superbakterie?

Kvůli masivnímu předepisování antibiotik se stále zvyšuje rezistence bakterií a tyto léky ztrácejí svou efektivitu. Vznikají „superbakterie“, výjimečně odolné bakterie, na které začínáme být krátcí. Velmi známý je například multirezistentní zlatý stafylokok, celosvětově označovaný zkratkou MRSA.

Existují však i přírodní antibiotika, která zcela přirozeně ničí bakterie a pomáhají k lepšímu zdraví. Mohou být skvělou věcí při lehčích infekcích, jako podpora léčby i jako prevence.

Tady je 10 těch nejlepších:

Včelí med

Med je jedno z nejúčinnějších přírodních antibiotik. Dokáže proti infekci bojovat na více úrovních, což bakteriím ztěžuje vznik rezistence.

Na bakterie působí med prostřednictvím polyfenolů, peroxidu vodíku i osmotického účinku.

Kurkumakurkuma med

Kurkumu u nás známe především jako koření. V čínské a ajurvédské medicíně se už tisíce let využívá k léčbě široké škály infekcí.

Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, dá se použít dokonce i lokálně proti MRSA a dalších kožních infekcí.

Oreganový olej

Tento éterický olej z dobromysli je známý svými antibakteriálními vlastnostmi a dokáže bojovat i proti rezistentním kmenům.

Působí jako antioxidant a antiseptikum, účinkuje proti virům, bakteriím, plísním i parazitům.

Tea tree olejTea tree

Čajovníkový olej je u nás i ve světě poměrně populární záležitostí. Jedná se o silný esenciální olej, který dokáže zatočit s kožními infekcemi, a to dokonce i s MRSA. Aby byl opravdu účinný, je důležité používat jej neředěný.

Česnek

Účinky česneku jsou dobře známé a po staletí využívané k léčbě infekcí. Byl dokonce použit i v boji proti moru. Má silné antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky.

EchinaceaEchinacea purpurea

Echinacea se používá k léčbě infekcí a ke zpomalení procesu stárnutí už po staletí. Tradičně se s ní řešily otevřené rány, záškrt, otrava krve a další potíže spojení s bakteriemi.

Dnes slouží především k léčbě nachlazení a chřipky.

Koloidní stříbro

Stříbro bylo odedávna používáno v boji proti kažení potravin a vody i na léčbu nemocí. Na rozdíl od antibiotik nezatěžuje játra a ledviny a velmi dobře podporuje hojení.

PascalitePascalite

O tomto druhu bentonitové zeminy jste možná ještě neslyšeli. Nachází se pouze v horách ve Wyomingu a má pozoruhodné léčebné účinky. Během pouhých několika hodin nebo dnů dokáže ránu zbavit infekce a pomáhá k rychlejšímu zahojení.

Extrakt z listů olivovníku

Tento extrakt je k léčbě infekcí využívaný již po staletí. Podporuje imunitní systém, aby mohl proti bakteriím účinněji zakročit. V některých evropských nemocnicích už se dokonce začal tento extrakt používat k boji proti MRSA.

Vodilka kanadská

Vodilka kanadská je v America hojně prodávaná bylina, která posiluje imunitu a působí proti bakteriím. Američtí Indiáni ji využívali pro léčbu vnitřních zánětů, například zánětů dýchacích cest, trávicího systému nebo urogenitálního traktu.

Určitě tak neuděláte chybu, pokud svůj organismus podpoříte i přírodními prostředky, až to bude nejvíce potřebovat!

zdroj: healthy-holistic-living.com
foto: Jim, Pascalite.com
bylinkopedie nákup produktů

4 KOMENTÁŘE

  1. Eva Bartová. Pokud se jedná o zánět žil, např. na nohou, tak zkuste bramborový obklad. Nastrouhat oloupané brambory, do nich trochu – nejvýše 5 % štˇávy z čerstvého, postrouhaného zázvoru, tu kaši nanést na plátno ze 100%ní bavlny ve vrstvě asi 4 cm a přiložit na postižené místo tou kaší přímo na kůži. Upevnit taktéž bavlněným mulem. Nechat působit 4 hodiny. Může se opakovat hned anebo přikládat čerstvý obklad každý den, dokud obklad zánět nevytáhne. Pozor, barví ložní prádlo, takže přebalit bavlněnou osuškou nebo plenou. Pokud je to zánět vícero cév, doporučuji úplnou změnu stravy – makrobiotiku – podle Michio Kushi. Ta Vás všech zánětů zbaví.

  2. Perfektní, o některých bylinkách jsem ani neměla tušení! Jednou ročně si dávám kůru od wurmexu, ale i přírodní bylinky jsou rozhodně fajn. Nicméně je kurkuma výborná i s medem a šup na tvář:)

  3. Ani jsem netušila kolik přírodních bylinek nám pomůže k pročištění. Jednou ročně nasadím wurmex, ale rozhodně se zaměřím i na přírodní bylinky. Kurkuma je skvělá s medem. Na obličeji vykouzlí zázraky.

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here