Zdravá lízátka z bylinek. Udělejte radost dětem.

Dělají vám vrásky všechna ta lízátka, která vaše děti vylízají během svého života? Tak jim připravte domácí variantu, ať máte pod kontrolou alespoň suroviny, ze kterých budou lízátka vyrobena.

Co budete potřebovat

Na výrobu 20 lízátek si připravte: – 20 tyčinek na lízátka (seženete v papírnictví nebo v internetových obchodech), dají se nahradit i špejlemi, – 100 g medu (nejlépe přímo od včelaře), – 80 g krystalového cukru nebo cukru krupice, – šťáva z poloviny citronu (chemicky neošetřeného), – 2 lžíce nadrcených sušených bylinek (šalvěj, máta, levandule, meduňka, lipové květy…)

Jak budete postupovat

Všechny suroviny dáme do hrnce a zahříváme na mírném plameni, aby se med a cukr rozpustil. Potom ještě chvíli povaříme. To, jestli je konzistence vhodná na výrobu lízátek, zjistíme jednoduše tak, že kapku hmoty kápneme na čistý talířek, a jestliže ihned ztuhne, je to správně. Pak celou hmotu nalijeme do malého pekáčku, rozkrájíme na kostičky a do každé kostičky zapíchneme tyčinku nebo špejli. Necháme zcela ztvrdnout.

Zdravé, nebo ne

Samozřejmě, že v těchto lízátkách je cukr, který úplně zdravý není, ale na druhou stranu obsahují i med a bylinky. Také tato lízátka neobsahují žádné přidané konzervanty, barviva a sladidla. I když to není jednoznačně zdravé jídlo na první pohled, rozhodně je to pro děti lepší než klasická koupená lízátka. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here