Vyzkoušejte pět tipů, jak nastartovat metabolismus

zeleny caj pro metabolismus

Stejně jako živočichové má i člověk tendenci vytvářet si na zimu tukové zásoby. Předsevzetí zhubnout následuje u většiny z nás právě v zimě a po vánočních svátcích. Pro zdravou hmotnost a pěknou postavu je klíčové, aby správně fungoval metabolismus. Které přírodní prostředky nám mohou pomoci?

  1. Pijte čaje

Doporučuje se zejména zelený čaj, který účinně podporuje metabolismus. Tři šálky čaje denně pomáhají snížit množství tělesného tuku a cholesterolu. Navíc vám nápoj dodá energii podobně jako káva, když se cítíte skleslí a bez nálady.

  1. Spalujte tuky s mátou

K rychlejšímu odbourávání tělesného tuku hojně přispívá také máta. Nejenže dokáže „nastartovat“ metabolismus, také potlačuje chuť na sladké, což při redukci hmotnosti jistě každý ocení.

  1. Pročistěte organismus

Další z účinných prostředků podporujících metabolismus je například psyllium (semena jitrocelu indického). Psyllium obvykle seženete ve formě prášku, který rozpustíte ve vodě. Doporučená dávka je tři lžičky na 250 mililitrů vody, denní dávka nesmí překročit 60 gramů psyllia denně.

  1. Odvodněte svoje tělo

Jedním z důvodů špatného fungování metabolismu je zadržování vody v těle. Pokud se vás tento problém týká, zkuste nálev z kontryhele.  Tři čajové lžičky této sušené bylinky vložte do hrnku a zalijte 250 mililitry vroucí vody. Nechte dvacet minut louhovat a poté přeceďte. Pijte dva šálky denně po dobu tří týdnů a účinky se jistě dostaví.

  1. Vyzkoušejte guaranu

Guarana působí celkově jako stimulant, což v tomto případě prospívá i nervové soustavě. Získáte chybějící životní elán, který je pro hubnutí a změně životního stylu nesmírně důležitý. Guarana snižuje chuť k jídlu a napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Užívejte ji opatrně, tři kapsle či tři šálky čaje denně je maximum.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here