Guarana

Česky:  

Paulinie nápojná

Latinsky:

Paullinia cupana

Slovensky: 

Paulínia nápojová

Guarana (také Paulinie nápojná) je považována za zdravější a lepší náhradu kávy.

guarana
Česky: Paulinie nápojná Latinsky: Paullinia cupana Slovensky: Paulínia nápojová

Léčivé účinky

 • Snižuje únavu.
 • Zvyšuje pozornost.
 • Působí proti depresím.
 • Povzbuzuje organismus.
 • Podporuje mozkovou činnost.
 • Pomáhá při střevních problémech.
 • Zlepšuje paměť a soustředění.
 • Pomáhá odbourávat tuky.
 • Snižuje chuť k jídlu.
 • Pomáhá při menstruačních bolestech.

Použití a přípravky

Guarana se používá především jako životabudič. Často ji používají i studenti před zkouškovým obdobím pro lepší soustředěnost. Doporučuje se i používat při redukčních dietách, jelikož snižuje chuť k jídlu a pomáhá odbourávat tuky. V Brazílii se dokonce využívá jako afrodiziakum.

 • Pokud potřebujete nabudit, Guaranaplus v tabletách je přímo pro vás.
 • Jestliže neholdujete tabletám, můžete si do pití zamíchat lžičku guarany v prášku.
 • Při psychickém i fyzickém vytížení můžete využít ampule Energy Star.

 

Kontraindikace:

Kontraindikací k užívání guarany jsou vředy a reflux, diabetes, srdeční arytmie, hypertenze a osteoporóza . Je zakázáno užívat přípravek Guarana během těhotenství a během laktace. Vedlejší účinky použití guarany zahrnují, úzkost a zácpu, nespavost a nadměrné zvýšení krevního tlaku, ale obvykle se vyskytují až při předávkování.

O guaraně

guaranaGuarana (také Paulinie nápojná) je keř z Amazonie, běžně rostoucí v Brazílii.

Semena guarany jsou stimulantem centrální nervové soustavy, obsahují stimulanty theobromin a theofylin, kofein a další alkaloidy. Kofeinu je v guaraně dokonce dvakrát více než v kávě.

Brazilské kmeny dokonce veří, že je to rostlina magická, že léčí a navozuje sílu.

foto: Geoff Gallice, Geoff Gallice

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů