Pomohou nám bylinky splnit novoroční předsevzetí?

lecba koureni alkohol hubnuti

  1. Jak se vypořádat s kouřením?

Jde snad o nejčastější předsevzetí vůbec. Mohou nám nějak pomoci bylinky, když se chystáme s kouřením skoncovat? Budete se možná divit, ale pomocníky v přírodě najdete. Na neklid a nervozitu, které jsou součástí odvykání pomůže tinktura z bělotrnu a třezalky. Na nestabilní psychiku pak může být účinný „čertův kořen“, tedy eleuterokok ostnitý – což je asi 3 metry vysoký listnatý keř, který posiluje psychickou i fyzickou odolnost.

  1. Bylinky pro život bez alkoholu

Česká republika se dlouhodobě řadí mezi země, kde se alkohol pije více, než je zdrávo, a mnoho lidí se na alkoholu stane závislými. Pokus přestat s pitím (léčba) je tedy velkou výzvou, která může dokonce změnit celý život člověka. I zde si můžeme stav ulehčit bylinkami. Mezi ty základní, jež je navíc možno konzumovat často, patří mateřídouška a tymián. Hrst těchto bylin zalijte litrem vody a nechte louhovat. Výsledný čaj vyvolává odpor proti alkoholu, doporučuje se pít jej po malých doušcích pravidelně každých 20 minut.

  1. Co pomůže s hubnutím?

Přání zhubnout patří mezi další velmi častá novoroční předsevzetí. Přání ale nestačí, a ačkoliv jde obvykle o snazší úkol než ty dva předchozí, pro mnoho lidí jde o dlouhou a náročnou cestu. Zde najdeme větší množství bylinek, které se shazováním kil mohou pomoci. Například obyčejná kopřiva má silné detoxikační účinky a výrazně podporuje metabolismus.

Skvělým urychlovačem metabolismu je také rozchodnice růžová, ta pomáhá při fyzické aktivitě uvolnit tuky a využít je jako hlavní zdroj energie. V neposlední řadě můžete vyzkoušet například směs maliníku a olše působící skvěle proti ukládání tuků nebo čaj z lístků cesmíny paraguayské, který rozkládá přebytečný tuk z podkožní tkáně a zároveň zahání pocit hladu.

Přejeme pevnou vůli při plnění vašich novoročních předsevzetí!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here