Pomohou nám bylinky splnit novoroční předsevzetí?

lecba koureni alkohol hubnuti

  1. Jak se vypořádat s kouřením?

Jde snad o nejčastější předsevzetí vůbec. Mohou nám nějak pomoci bylinky, když se chystáme s kouřením skoncovat? Budete se možná divit, ale pomocníky v přírodě najdete. Na neklid a nervozitu, které jsou součástí odvykání pomůže tinktura z bělotrnu a třezalky. Na nestabilní psychiku pak může být účinný „čertův kořen“, tedy eleuterokok ostnitý – což je asi 3 metry vysoký listnatý keř, který posiluje psychickou i fyzickou odolnost.

  1. Bylinky pro život bez alkoholu

Česká republika se dlouhodobě řadí mezi země, kde se alkohol pije více, než je zdrávo, a mnoho lidí se na alkoholu stane závislými. Pokus přestat s pitím (léčba) je tedy velkou výzvou, která může dokonce změnit celý život člověka. I zde si můžeme stav ulehčit bylinkami. Mezi ty základní, jež je navíc možno konzumovat často, patří mateřídouška a tymián. Hrst těchto bylin zalijte litrem vody a nechte louhovat. Výsledný čaj vyvolává odpor proti alkoholu, doporučuje se pít jej po malých doušcích pravidelně každých 20 minut.

  1. Co pomůže s hubnutím?

Přání zhubnout patří mezi další velmi častá novoroční předsevzetí. Přání ale nestačí, a ačkoliv jde obvykle o snazší úkol než ty dva předchozí, pro mnoho lidí jde o dlouhou a náročnou cestu. Zde najdeme větší množství bylinek, které se shazováním kil mohou pomoci. Například obyčejná kopřiva má silné detoxikační účinky a výrazně podporuje metabolismus.

Skvělým urychlovačem metabolismu je také rozchodnice růžová, ta pomáhá při fyzické aktivitě uvolnit tuky a využít je jako hlavní zdroj energie. V neposlední řadě můžete vyzkoušet například směs maliníku a olše působící skvěle proti ukládání tuků nebo čaj z lístků cesmíny paraguayské, který rozkládá přebytečný tuk z podkožní tkáně a zároveň zahání pocit hladu.

Přejeme pevnou vůli při plnění vašich novoročních předsevzetí!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here