12 květových esencí podle
12 znamení zvěrokruhu

květové esence podle zvěrokruhu
Květové esence jsou přírodním elixírem, jenž má v těle nastartovat emoční pohodu.

Nejspíš ještě nejsou tak rozšířené jako éterické oleje, ale pojem Bachových květových esencí se už pomalu dostává do povědomí vyznavatelů přírodního léčitelství. Bachových esencí je 38, přičemž každá z nich obsahuje výtažek z některé nejedovaté rostliny. Každá esence má tedy svoji jedinečnou charakteristiku a účinky.

To však není vše. Na zahraničním portálu MindBodyGreen.com různé květové esence zajímavě propojili se znameními zvěrokruhu, pro ještě větší podpoření temperamentu každého z nás!

Beran: Netýkavka žláznatá

beran-netykavka

Rychlé tempo a rozhodování typu „teď nebo nikdy“ dělá berany tím, čím jsou. Pokud jste však kvůli svému chování vystaveni stresu a napětí, netýkavka vám určitě přijde vhod. Ta vám totiž pomůže zmírnit nervozitu, podrážděnost a netrpělivost.

Býk: Poupě kaštanu

byk-poupe-kastanu

Býci čerpají svou jistotu a pohodu ze zaběhlých rutin, ačkoliv jim nemusí sloužit úplně nejlépe. Pokud chcete prolomit koloběh „udělal jsem to a teď to udělám znovu“, zvlášť pokud jde o zaryté zlozvyky, zkuste poupě kaštanu.

Blíženci: Madie

blizenci-madie

Zvědaví blíženci jsou intelektuálními motýli, lítající od jednoho nápadu k druhému. Pokud máte pocit, že upokojujete svoji horlivou zvědavost, ale vaše koncentrace tím trpí, madie by mohla být to pravou květovou esenci, jelikož uklidňuje a usměrňuje mysl.

Rak: Zimolez kozí list

rak-zimolez

Rakové často vzhlíží k historii. Občas je však přitažlivost k minulosti drží od toho, aby se mohli posunout dále. Zimolez by měl toto sevření pomoci uvolnit a umožnit vám být si vědomi toho, co se děje tady a teď.

Lev: Brutnák lékařský

lev-brutnak

Velkorysý a výmluvní lvi žijí se srdcem na dlani. Přesto není vždy snadné cítit proud lásky, když jsou vašimi společníky smutek a stres. Pro tyto situace vyhledejte květové esence brutnáku, který vás posílí a ze sklíčenosti udělá otevřenost.

Panna: Skotská sosna

panna-borovice-sosna

Od přírody perfekcionisti, panny milují svoji organizovanost. Když se vám však nepodaří splnit své vysoké nároky, může to vést k sebeodsuzování. Abyste se mohli dostat z této ničivé spirály, je potřeba vytvořit si dostatečný soucit, se kterým vám borovice, nebo-li skotská sosna, jistě pomůže.

Váhy: Chmerek roční

vahy-chmerek

Váhy často svá rozhodnutí několikrát zváží, než se odhodlají ke konečnému kroku. Ačkoliv je to neodmyslitelnou součástí vaší povahy, někdy se v nerozhodnosti můžete uvěznit. Pro povzbuzení při rozhodování a větší jasnost mysli využijte chmerek roční.

Štír: Cesmína ostrolistá

stir-cesmina

Štíři mají vášnivou povahu jako nikdo jiný. Ovšem odvrácenou stranou může být žárlivost a podezřívání, pokud nejste vnímání ostatními jako předmět jejich tužeb. Cesmína může pomoci potlačit tyto izolující pocity tím, že vám umožní si sáhnout do proudu všudypřítomné lásky.

Střelec: Sporýš lékařský

strelec-sporys

Zatímco sdílení vašich ideálů s ostatními vám dává radost ze života, kvůli vašemu nadšení pro věc si někdy stanovujete až moc optimistické cíle. Pokud potřebujete pomoc vybalancovat vášnivou zapálenost s pragmatickým pohledem na věc, zkuste květovou esenci sporýše.

Kozoroh: Dub

kozoroh-dub

Kozorohové často cítí, že si dokáží všechno udělat sami. To bývá vzpruhou k jejich samostatnému duchu, ale obnáší to vyčerpávající cestu k úspěchu. Dub vám v těchto chvílích připomene, že i vy máte limity a že jejich přiznání není slabostí, nýbrž silou vašeho charakteru.

Vodnář: Růže kalifornská

vodnar-ruze-kalifornska

Vaše odměřenost a vidění situace z většího úhlu vám jistě pomáhá s cestou k vašim cílům. Někdy však může takové odstoupení vést k apatii a rozostřit vám tak úsudek. Když budete potřebovat znovu nabudit závazek k vašim ideálům, zvažte využít pomoc růže kalifornské.

Ryby: Růžový řebříček

ryby-rebricek

S vaší citlivou a soucitnou povahou máte jedinečnou schopnost empatie, což vás může zahltit lavinou emocí. Květové esence růžového řebříčku podpoří vaši emoční jasnost, vaši výdrž a přitom stále nechají vaše srdce otevřené ostatním.

Trefili se těmito kombinacemi i k vám?

foto: Tom Hilton, Kari Pihlaviita, Bri Weldon
zdroj: mindbodygreen.com
bylinkopedie nákup produktů

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here