Relaxační bylinková koupel. Připravte si ji doma

Bylinková koupel. Nejen v zimních měsících nás může zahřát a příjemně naladit bylinková lázeň. Pokud patříte mezi milovníky horkých koupelí, můžete zkusit i něco lepšího, a to právě vodu s bylinkami. Dopřejete si tak příjemný relax, podpoříte unavené tělo a ulevíte si od stresu. Koupele jsou vhodné jako způsob relaxace po náročném dni nebo jako účinný prostředek k načerpání psychických sil. Proč si neudělat z obyčejné rutiny blahodárný rituál?

relax koupel

Příprava koupele

Bylinková lázeň se připraví tak, že vezmete hrst sušených bylinek, přelejete je vařící vodou a necháte je vyluhovat. Takový výluh poté nalijete do vany společně s horkou vodou. Alternativou může být i plátěný sáček obsahující bylinnou směs, který pak ponoříte do vody.

V dnešní době není problém nakoupit si speciální směsi určené právě do koupele, navíc můžete vybírat takové esence, které naplní naše jedinečné potřeby. Existují směsi, které pomáhají ulevit od bolesti nebo které zamezují příznakům celulitidy, stárnutí či takové, které podporují hubnutí. Dáváte-li přednost větší pohodě, je možné navštívit specializované wellness centrum, kde tyto procedury nabízejí.

Vhodná atmosféra

Je dobré se během relaxace oprostit od rušivých vlivů (mobil, hluk…). Rozsviťte si slabé světlo, zapalte si relaxační svíčky, případně si pusťte příjemnou hudbu – třeba meditační. Pro celkovou atmosféru můžete využít aromaterapii.

Jaké bylinky využít?

Na koupel můžeme klidně využít bylinky, které běžně používáme v domácnosti. Bazalka může být prospěšná při svalových křečích a při léčení ran. Hojivě také působí heřmánek, který navíc blahodárné účinky při nachlazení. Levandule nám pomůže při vyčerpání těla, stejně tak nás povzbudí šalvěj. Mateřídouška nás zase zklidní. Máta ulevuje od bolesti hlavy. Je důležité věnovat pozornost našim potřebám a podle toho vybírat bylinky do koupele.

Dopřejte si chvilku pohody bylinkami!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here