Jak si vypěstovat bylinkovou zahrádku, která nikdy neumře?

  Pěstování bylinkové zahrady se vám může zdát více než snadné. Dokonce i děti si pěstují svou zahrádku právě z bylinek. Pokud se ale bojíte toho (například z předchozích zkušeností), že každou rostlinku zahubíte, máme pro vás dobrou zprávu – existují také bylinky, které jsou dostatečně odolné a při základní péči nezahubitelné. Dokonce, i když patříte mezi zkušenější pěstitele, mohou se vám hodit do zahrádky nenáročné bylinky, kterými vyplníte přebytečné místo (nebo méně optimální místo).

Máta

Máta je bylinka, kterou lze vypěstovat velmi snadno. Dokonce tak snadno, že je někdy poměrně těžké ji zvládnout – šíří se opravdu snadno. Patří mezi invazivní bylinky, takže dokáže převzít ostatní bylinky na vaší zahradě. Její růst ale jde zvládnout – stačí ji pravidelně zkracovat a pro jistotu ji pěstovat ve svém vlastním květináčku – ve kterém ji mimochodem můžete nasadit i do země. Při pravidelné kontrole vám máta nepřeroste přes hlavu.

Tymián

Tymián je bylinka, která vám odpustí téměř cokoliv. Zanedbávání snáší dobře, stejně tak sucho, rostlinku můžete i pošlapat, přežije, i když mu nedáte žádné hnojivo a nebudete ho sbírat (nebo ho naopak posbíráte nárazově ve velkém množství). Tymián tedy můžete umístit do prostor, na které často zapomínáte. Tymián je tak odolný, že vydrží cokoliv, takže až se ho budete chtít zbavit, musíte ho sami zabít.

Pažitka

Pažitka patří mezi bylinky, které se vám hodně odmění za to, že rostou na vaší zahradě. Proto by pažitka měla patřit mezi první bylinky, které si nasadíte, když začínáte s bylinkovou zahradou. Pažitka patří mezi velmi odolné rostliny. Přežije chladné zimy bez jakékoliv ochrany, roste po celou sezónu bez ohledu na to, kolikrát jste ji už seřízli, a navíc kvete úžasnými květy.

Meduňka

Meduňka patří do rodiny máty, což znamená, že je stejně jako máta velmi snadná na pěstování. Proto je to skvělá bylinka pro ty, kteří zdaleka nemají štěstí vypěstovat si a udržet si bylinky. Má krásnou vůni, která je odměnou za to, že ji pěstujete.

Šalvěj

Šalvěj patří mezi velmi krásné bylinky a také se hodí pro nezkušené zahradníky. Velké a měkké listy tolerují méně než optimální péči. Ocení pouze, když ji nasadíte tam, kde se jí při růstu nedostane velké množství vody – kořeny této rostliny jsou velmi náchylné k hnilobě, takže ji nenechte sedět na vodě. Naopak šalvěji nebude vadit delší sucho. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků
Loading
Sticky
Popis:

Známí čeští biohackeři z codeoflife.cz pro tento eshop vybírají nejzajímavější produkty, které sami používají. Pokud si přečtete články či studie o konkrétním doplňku a nevíte, zda-li jsou validní a doplněk skutečně efektivní, nebo kterou značku si vybrat, tak uplife.cz už tímto zkoumáním prošel a vybral za vás. Uplife pro vás vybírá to, co opravdu funguje z přehlceného trhu s doplňky stravy.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Specializovaný internetový obchod na prodej čerpadel a čerpací techniky. Ponorná čerpadla, čerpadla do studní a vrtů, oběhová čerpadla, kalová čerpadla, domácí vodárny. Nádrže na vodu, zavlažovací technika. Návrhy čerpadel a řešení na míru.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Ošatka.cz je to pravé místo pro nákupy poctivých potravin od prověřených dodavatelů a inspirací pro zdravé vaření a pečení. V našem sortimentu myslíme na vegetariány, vegany, bezlepkáře i vyznavače raw food. Rozmazlujeme přírodní kosmetikou bez přidané chemie a vybavíme domov produkty pro ekologickou domácnost.
 

nabídka produktů

 

Sticky
Popis:

Jsme vaše zdravá výživa na internetu. Kvalita je u nás na prvním místě. Produkty jako ořechy, sušené ovoce, semínka nebo směsi vyrábíme pod svou vlastní značkou NUTSMAN, ale také vám přinášíme potraviny od Českých a zahraničních výrobců. Vše skladem, rychlá expedice, výhodné ceny, ekologické balení a osobní přístup - to je NUTSMAN
 

nabídka produktů

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here