Ingredience pro domácí sprchový gel

Přípravte si domácí sprchový gel, který vám může pomoci vyhnout se vystavení chemickým látkám, které jsou obsaženy v komerčních sprchových gelech. Ačkoli může cena některých sprchových gelů vyjít levněji, pokud si je koupíte, nikdy nevíte, co ve sprchových gelech je. A čím levnější, tím více chemikálií v něm je. Časté vystavování se určitým druhům chemikálií může vést ke vzniku rakoviny.

Jaké použít ingredience?

Med

Med má neuvěřitelné výhody pro vaše tělo – jak při konzumaci, tak také při vnějším použití. Med pomáhá pokožce udržet vlhkost a pružnost pokožky, aniž by ji vysušovala. Proto je med dokonalý pro zralou, suchou, svědící nebo poškozenou pokožku. Může pomoci urychlit vyléčení poškozené pokožky.

Kastilské mýdlo

Tekuté kastilské mýdlo zajistí, že vaše domácí tělové mýdlo bude mít dostatek pěny, aniž by byla přidána chemická pěnivá činidla. Nebojte se používat vonné kastilské mýdlo – v takovém případě můžete vynechat přidání esenciálního oleje.

Oleje

Pro celistvost vašeho sprchového gelu je potřeba přidat také určitý druh oleje, který je snadno vstřebáván pokožkou a hydratuje ji. Takovými jsou například jojobový nebo hroznový olej. Je možné, že po použití sprchového gelu, který obsahuje tyto oleje, nebudete muset aplikovat další hydratační krém.

Vitamín E

Vitamin E je dobré použít v tekuté formě. Je dobrý na opravy a zvlhčení pokožky. Tato složka je antioxidant a může prodloužit dobu trvanlivosti výrobků domácí péče. Je perfektní jako doplněk k produktům v letních nebo zimních měsících, kdy může být naše kůže více namáhána extrémními teplotami a počasím.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou ideální pro různé nepříjemné kožní stavy. Některé z nich uklidňují, opravují, léčí, dezinfikují nebo hydratují pokožku. Na konci tohoto článku vám navrhneme, které esenciální oleje používat.

Jak si připravit sprchový gel?

Ingredience:

  • 100 ml kastilského mýdla,
  • 35 ml medu,
  • 2 lžičky oleje (jojobového, mandlového, hroznového, sezamového, olivového, kokosového),
  • 1 lžička vitamínu E,
  • 50-60 kapek esenciálního oleje (pokud budou sprchový gel používat děti, použijte poloviční množství).

Postup:

  1. Všechny ingredience smíchejte dohromady.
  2. Dobře je protřepte, abyste získali hladkou a jednolitou hmotu.
  3. Používejte klasicky, jako běžný sprchový gel.
  4. Protože tento recept neobsahuje vodu, můžete svůj sprchový gel skladovat ve vzduchotěsné nádobě po dobu až 1 rok.

Esenciální oleje pro vaši pokožku

Když si připravujete sprchový gel, pamatujte na svůj typ pokožky, ale také na to, jaké vůně máte rádi. Toto vše můžete upravit s pomocí esenciálních olejů. Můžete použít jeden z olejů nebo jejich směs. K sobě se hodí například geranium (pelargonie) a levandulový olej.

Heřmánek

Heřmánek je skvělý pro suchou a citlivou pleť, akné, ekzém a dermatitidu.

Pelargonie (geranium)

Esenciální olej z pelargonie můžete najít pod označením geranium. Je skvělý pro mastnou pleť, akné, zralou pokožku, ekzém, dermatitidu a další problematické kožní stavy. Rozjasní a revitalizuje matnou pokožku.

Grapefruit

Tento esenciální olej tónuje pokožku a je extrémně čistý pro mastnou pleť.

Levandule

Velmi jemná a dobrá pro všechny typy pleti, včetně velmi citlivé pokožky. Perfektní pro zralou pleť, akné, ekzém a psoriázu. Uklidňuje svědící pokožku.

Palmarosa

Palmarosa (voňatka) stimuluje nový buněčný růst, hydratuje pokožku a reguluje produkci mazu. To z něj dělá cenný esenciální olej pro použití v jakýchkoliv kosmetických přípravcích.

Patchouli

Patchouli má antimikrobiální, adstringentní, fungicidní a deodorantní účinky. Skvělé pro akné, popraskanou kůži, ekzém, mastnou pokožku a zralou pleť.

Máta

Vzhledem k tomu, že máta je velmi silná, použijte pouze polovinu množství doporučeného ve výše uvedeném receptu (nebo méně). Je chladící, osvěžující a stimulující. Má adstringentní vlastnosti, díky čemuž je perfektní pro akné. (Poznámka: Nepoužívejte během prvních 4 měsíců těhotenství.)

Rozmarýn

Rozmarýn stimuluje a obnovuje. Užitečné pro akné, ekzémy a dermatitidu. (Poznámka: Nepoužívejte v těhotenství, při epilepsii, nebo pokud máte vysoký krevní tlak.)

Santalové dřevo

Je užitečné pro akné, suchou a popraskanou kůži. Je také skvělé pro vrásky a zralou pleť.

Sladký pomeranč

Jeden z citrusových esenciálních olejů, který není fototoxický, je užitečný pro matnou nebo mastnou pleť.

Čajovník (neboli tea tree)

Tento antibakteriální olej může být smíchán s ostatními, jako je levandule a máta. Může být užitečný pro akné, mastnou pleť, vyrážky a zánět kůže. Příliš časté použití může vytvořit efekt vysušení pokožky. Možná budete muset trochu experimentovat, abyste našli správné množství pro svou pokožku.

Ylang ylang

Skvělá pro celkovou péči o pokožku, podrážděnou pokožku, mastnou pleť nebo akné. Protože má tento olej silnou vůni, přidejte několik kapek najednou, dokud se nedosáhne požadované vůně.

Vytvořte si vlastní sprchový gel

Neomezujte se na esenciální oleje nebo přísady doporučené v tomto receptu. Experimentujte se svými oblíbenými přísadami a dejte nám vědět, jak to dopadne!

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here