Bylinky pomáhají hubnout. Víte, které to jsou?

hubnuti bylinky

Zdravý životní styl a bylinky jdou ruku v ruce. Odborníci neustále objevují nové a nové léčebné účinky rostlin, jež se využívají právě při redukci nadváhy (hubnutí). Navíc se ukazuje, že užívání bylin při hubnutí je mnohem vhodnější, neboť chemické prostředky mívají vedlejší účinky a nebývají tolik šetrné k lidskému tělu.

Stimulace organismu při cvičení

Trendem dnešní doby je guarana, která pomáhá stimulovat organismus při fyzické námaze. Z této rostliny organismus čerpá energii při cvičení, podobný účinek má ženšen. Mezi další přínosy těchto rostlin patří podpora přeměny tuků na energii. Obě rostliny působí stejně jako kofein, ale zde se jedná o přírodní variantu, která nezatěžuje tělo, a dají se užívat dlouhodobě.

Dalším skvělým stimulantem je cesmína paraguayská – je základem čaje yerba maté, který je známý díky svým vysokým povzbuzujícím účinkům. Obsahuje ve svých listech mnohem více kofeinu než třeba čaj či káva. Dá se taktéž užívat dlouhodobě.

Detoxikace a zrychlení metabolismu

Ostropestřec, kopřiva či kořen pampelišky velmi pozitivně působí na metabolismus díky pročišťujícím účinkům. Rychlost metabolismu pozitivně ovlivňuje proces hubnutí.

Dalším hitem je psyllium, který obsahuje vlákninu – ta obecně vyvolá pocit sytosti a zároveň čistí střeva. Psyllium se dá koupit ve formě prášku, kapslí, sušenek či pečiva.

I s kontryhelem půjde hubnutí snáze. Je vhodný při problémech spojených se zadržováním vody v těle, a proto se při nich doporučuje konzumace čaje právě z kontryhelu. Močopudné účinky má také bříza, tudíž stejně jako kontryhel napomáhá ke zbavení nadbytečné vody z těla.

Máta kromě stimulace metabolismu patří k výborným bouračům tuku, a navíc zažene chuť na sladké.

Je důležité myslet na to, že jen díky bylinkám se zhubnout nedá. Jsou skvělými pomocníky, nicméně základem je zdravá a pestrá strava a samozřejmě pravidelný pohyb.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here