Vyrobte si doma gel na obočí z rozmarýnu a levandule

Říká vám něco pojem gel na obočí? Pokud ne, tak patříte k těm šťastným, který mají krásný přirozený tvar obočí. My ostatní jsme už o jeho existenci jistě slyšeli, někteří ho použili, jiní ne. Účelem gelu na obočí je udržet obočí na místě, které mu určíme. Někdy je k dispozici dokonce gel na obočí s barvou, čímž obočí nabarvíte a vytvarujete v jednom kroku. Avšak je důležité vyhýbat se chemikáliím, které obsahují komerční výrobky, protože tyto chemikálie mohou proniknout do pokožky.

Jak použít gel na obočí?

Myšlenkou je držet a definovat chloupky obočí tak, aby byly úhledně upravené – téměř jako gel na vlasy. A pokud máte silné rozcuchané obočí, gel na obočí je pro vás nutností. Nejprve jednoduše zformujte obočí do tvaru, který si přejete. Pomocí čistého kartáčku od řasenky nebo malého úhlového kartáče naneste gel na obočí. Vnitřní tlustou plochu zkadeřte směrem nahoru. Poté kartáče veďte směrem k vnějšímu okraji. To poskytuje příjemný, přirozený tvar obočí.

Nyní, když víte, jak používat gel na obočí, pojďme si vytvořit vlastní gel doma.

Domácí gel na obočí z rozmarýnu a levandule

Příprava i aplikace by vám neměly zabrat více než 10 minut. Vytvoříte si asi 30 ml výrobku.

Ingredience:

Pro tónovaný gel vyberte barvy: aktivní uhlí pro černé; kakaový prášek pro hnědé; řepný prášek pro červené; nebo zázvorový prášek pro bledý, krémový vzhled.

Postup:

  1. Smíchejte aloe vera a oba esenciální oleje.
  2. Pokud chcete tónovaný gel, přidejte trošku prášku dle svého výběru /můžete experimentovat: připravte si například hnědo-červený prášek.
  3. Přidejte prášek arrowroot.
  4. Dobře promíchejte.
  5. Přemístěte do malé čisté nádoby se vzduchotěsným uzávěrem.

Použité ingredience a jejich význam

Aloe vera gel

Aloe vera dodá konzistenci gelu. Jeho další výhodou je to, že poskytuje léčebné vlastnosti vaší kůži. A zdravá kůže znamená zdravé obočí. Aloe vera obsahuje vitamíny A, C a E, které jsou skvělé pro zdravou pokožku a vlasy.

Rozmarýnový esenciální olej

Rozmarýn poskytuje víc než výbornou chuť a vůní;  je již dlouho známo, že zvyšuje růst vlasů, což znamená, že pomůže zahustit také obočí.

Levandulový esenciální olej

Levandule je skvělá pro pokožku, protože je velmi hojivá a pomáhá snížit akné. Navíc dostanete jako bonus trochu aromaterapie vdechováním její vůně!

Prášek arrowroot

Tento prášek dodá vašemu gelu správnou barvu a konzistenci.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here