Vyrobte bylinkový sáček jako dárek pro své blízké

  Tentokrát nás čeká velmi jednoduchá práce, ale zato si můžete vyrobit dárek, kterým potěšíte své blízké na Vánoce či k narozeninám. Zkuste si podle našeho návodu vyrobit bylinkové sáčky, které budou vytvořeny s láskou a jen tak dodají kouzlo třeba neopakovatelné vánoční atmosféře.

Z jakých bylinek je vhodné vyrobit sáček

Bylinky vhodné na vonný sáček jsou ty, které se dají lehce sušit, nekazí se a mají příjemnou vůni, kterou můžete použít při aromaterapii. Nejoblíbenější bylinkou je zcela určitě levandule, ale můžeme s úspěchem použít i meduňku, mateřídoušku či rozmarýn. Bylinky vybíráme zdravé a čisté a necháme je zcela usušit, aby nám v sáčku neplesnivěly.

Z čeho vyrobit sáček

Poté nás čeká rozhodování, z čeho nejlépe vyrobit sáček. Záleží na tom, z čeho se vám lépe šije, s čím jste zvyklí pracovat. Můžete ušít lněný sáček, sáček z bavlny, hodí se i hedvábí a velmi jednoduchá je výroba sáčku z plsti. Naopak se příliš nehodí látky či materiály s dírkami (kanava, pletenina, háčkovaný sáček), protože by nám bylinky propadávaly – ale tyto materiály můžete s přehledem použít jako obal na vnitřní ušitý sáček (viz dále).

Jaký tvar může mít sáček

Oblíbený tvar je obyčejný pytlík převázaný stužkou. Ale můžeme vyrobit i polštářek, srdíčko (viz náš obrázek: srdíčko z plsti plněné levandulí), pro děti dokonce i různé postavičky či zvířátka – tady už záleží na tom, jak jste zruční.

A jak sáček ozdobit

Aby byl dárek skutečně krásný a působil tak, že jej dáváme opravdu z lásky, měli bychom jej ozdobit. Můžeme použít výšivku (jméno bylinky), malbu na textil (obrázek či jméno bylinky), našít textilní aplikaci, našít či nalepit korálky. Můžeme také uplést či uháčkovat vzorovaný obal na obyčejný bílý sáček. bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here