Bylinky proti vysokému krevnímu tlaku

Velké množství obyvatel České republiky trpí vysokým krevním tlakem. Když mluvíme o jakémkoli zdravotním problému, je důležité, aby se situace nějakým způsobem sledovala. Může být velmi užitečné spolupracovat s lékařem, abyste sledovali statistiku svého krevního tlaku, i když nemáte zájem o léky.

Monitorování krevního tlaku

  • Tlak 120/80 nebo nižší je považován za normální.
  • Tlak v rozmezí 120/80 – 139/89 se považuje za tlak, který předchází vysokému krevnímu tlaku.
  • Hodnota 140/90 a vyšší je považována za vysoký krevní tlak.

Ať už užíváte léky nebo se jim raději vyhýbáte, nikdy není v pořádku nic dělat. Doplňky stravy mohou podporovat tlak oběma způsoby a vědět, jaké jsou vaše možnosti, může být opravdu užitečné. Kromě typických rad, že je vhodné začlenit do svého života nějaký pohyb a snížit příjem soli, existují i nějaké bylinky, které mohou pomoci.

Bylinky na vysoký krevní tlak

  1. Diuretické byliny – jedním z nejčastějších (a lékařských) řešení pro vysoký krevní tlak je uvolnění tohoto tlaku ve vašich buňkách. Když zadržujete vodu, dochází k tlaku na vaše krevní cévy, což způsobuje, že krevní tlak stoupá. Jedná se o několik běžných diuretik, které můžete přidat do svého jídla nebo si z nich pravidelně dělat čaj:
  1. Hypotenzní byliny – různé studie ukázaly, že následující bylinky a přípravky z nich snižují hladinu krevního tlaku. Používejte je s opatrností, pokud již užíváte léky (abyste zajistili, že krevní tlak neklesne nevhodně).

 

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

 

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here