Bojíte se potratu? Vyzkoušejte preventivně následující bylinky

caj z bylinek
Zdroj foto: envato

Potrat je velkou hrozbou zejména pro ženy, které nechávaly těhotenství na poslední chvíli, anebo už nějaký potrat či potraty zažily. Psychika je v tomto případě také narušená a čím více se bojíte, tím více jako byste nešťastnou událost přivolávaly. Ale i tady vám jdou na pomoc bylinky, tak je neodmítejte.

Prevence

Jakmile dojde k potratu, již žádná bylinka nepomůže. Je třeba zaměřit se na prevenci, a tak pít čaje z bylinek již od začátku těhotenství, nebo jakmile zjistíte, že jste těhotná.

rebricek
Zdroj foto: ast.wikipedia.org                  Řebříček

Řebříček

Klasickou bylinkou pro ženy je řebříček. Čaj z řebříčku není kontraindikován ani v těhotenství, právě naopak. Klidně můžete pít 1 šálek čaje denně, a to nejlépe po celý první trimestr, ale i déle. Čaj se připravuje z čerstvého i sušeného řebříčku, je-li léto, využijte samozřejmě čerstvý. Hrst květenství řebříčku zalijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Přeceďte a pijte teplé až vlažné.

kontryhel
Zdroj foto: nl.m.wikipedia.org                    Kontryhel

Kontryhel

Druhou bylinkou na ženské obtíže, na kterou nedaly dopustit ani naše babičky, je kontryhel. Opět se vyplatí pít po celý první trimestr, ale i déle, a to 1 šálek denně. Bylinku zalijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Pijte teplé.

jahodnik
Zdroj foto: commons.wikimedia.org                Jahodník obecný

Jahodník obecný

Jahodníkové listí – ale pozor jen z lesního jahodníku – pomáhá zpevňovat pánevní dno, a tedy také přispívá k prevenci potratů. Čaj si uvaříme z listí obdobným způsobem jako předešlé čaje. Pijeme 2x denně.

medunka
Zdroj foto. cs.wikipedia.org                        meduňka

Na nervy meduňku

Meduňku můžete v těhotenství používat na zklidnění i spaní, heřmánek už se tolik nedoporučuje, protože může vyvolat alergie u miminka.

Kterých bylinek se naopak vyvarovat

Zcela byste se měli vyhnout bylinkám, jako je andělika lékařská, anýz, kopytník evropský a šalvěj lékařská, které naopak mohou potrat (nebo předčasný porod) vyvolat.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.bylinkyprovsechny.cz

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here