Bylinky pro dlouhověkost. Bylinky, které zpomalují stárnutí

prarodice dlouhovekost

Ačkoli sklony k dlouhověkosti se připisují hlavně zděděným genům, některé bylinky mohou opravdu život alespoň o trošku prodloužit. Nyní vám poradíme, jaké jsou ty správné rostlinky.

  1. Kustovnice čínská

Je zajímavé, kolik bylinek, jež vedou k udržení vitality a dlouhověkosti pochází z Číny. Na prvním místě mezi nimi je rozhodně kustovnice, jejíž plody obsahují velké množství antioxidantů, dokáží snížit krevní tlak, zlepšit krvetvorbu a činnost jater.

  1. Ženšen

Další bylinkou původem z Číny je ženšen. Působí příznivě na imunitní systém, napomáhá správné činnosti oběhové soustavy, zlepšuje funkce centrální nervové soustavy, u mužů podporuje funkce sexuální.

Doporučuje se užívat zázračnou tobolku ženšenu každý den.

  1. Gotu kola

Gotu kola neboli „pupečník asijský“ je rovněž z Číny. Na rozdíl od předchozích bylinek zlepšuje především mentální funkce, které se stárnutím organismu také opotřebovávají. Zlepšuje paměť a soustředění, po mrtvici dokonce dokáže pomoci aktivovat centrum řeči a mírní depresi.

  1. Rozmarýn

Bylinkou, která stojí za dlouhověkostí – tentokrát obyvatel Středomoří, je rozmarýn. Ten napomáhá trávení, vylučování žluči a moči, pomáhá při bolestech hlavy. Rozmarýn by tedy ve vaší bylinkové lékárničce rozhodně chybět neměl, užívá se jak čerstvý, tak i sušený.

Sérum proti stárnutí

Séra proti stárnutí jsou obvykle dost drahá. Můžete si ale připravit sérum vlastní, které vám nejen ušetří peníze, ale přinese i kýžené výsledky.

Budete potřebovat:

  • 10 kapek oleje z mrkvových semínek
  • 1 lžičku oleje z granátového jablka
  • 15 kapek vitaminu E
  • 20 kapek levandulového oleje
  • 1 lžičku jojobového oleje
  • 1 lžičku pupalkového oleje

Veškeré ingredience smíchejte dohromady a výslednou směs skladujte v tmavé lahvičce. Omlazující sérum používejte každé ráno a večer na obličej, krk a dekolt.

bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here