I nad chřipkou můžeme vyzrát pomocí bylinek

Je to tak, doba chřipek a chřipkových epidemií se nezadržitelně blíží a my se musíme připravit na to, jak tentokrát nad touto nepříjemnou nemocí vyhrát. Nejlepší je jako obyčejně prevence. Ale když prevence nepomůže, musí nastoupit boj přímo proti nemoci, nejlépe za pomoci bylinek.

Prevence chřipky a chřipkových onemocnění

Jako prevence chřipky se doporučuje: používat bylinky a prostředky zvyšující imunitu – přípravky z rakytníku, tinktura z echinacey apod. Dále je to pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu při jakémkoliv počasí, pravidelný a cílený odpočinek a relaxace, otužování, zvýšený příjem vitamínů, dostatečný pitný režim a pravidelný a dostatečný spánek. Když budete dodržovat všechno výše uvedené, chřipka nebude mít šanci.

Léčba chřipky pomocí bylinek

A pokud na vás chřipkový virus přece jen zaútočí, zkuste se mu ubránit těmito bylinkami: Zvyšte příjem vitamínu C a preventivní dávku echinacey či rakytníku zdvojnásobte. Pravidelně alespoň jednou denně užívejte česnek – v jídle nebo i samostatně. Stejně tak pomůže cibule nebo křen – přidávejte je do jídla, jak jen je to možné. Uvařte si šípkový čaj, oslaďte jej medem a přidejte citron. Zkuste zázvorový čaj z čerstvého zázvoru: zázvor nastrouhejte, zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat, přeceďte a oslaďte medem. Nezapomeňte, že zázvor zahřívá, takže s tímto čajem ulehněte do postele a vypoťte se. Pomáhá i čaj z černého bezu. Sušené květy černého bezu přelijte šálkem vroucí vody, nechte 15 minut louhovat, sceďte a pijte až 3x denně. Stejně dobrý je i čaj z 1 dílu černého bezu + 1 dílu kopřivy + 1 dílu fenyklu. Bylinky opět přelijte 0,5 l vroucí vody, nechte 10–15 minut vyluhovat a pijte 2–3x denně. Posledním čajem vhodným při chřipce je čaj z 1 dílu bezu černého a 1 dílu řebříčku, vyrobíme jej stejně jako předchozí, osladíme medem a pijeme teplý 2–3x denně. Dále se při chřipce doporučuje užívat vnitřně tinkturu z jinanu dvoulaločného – několik kapek nakapeme do čaje nebo vody. Uvidíte, že tohle všechno vás spolehlivě postaví na nohy!   bylinkopedie koupit bylinky a produkty

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here