7 bylinek pro bělení zubů

Každý nás si přeje krásné bílé zuby, protože bílé zuby znamenají zářivý úsměv. Jen velmi málo jedinců se ale snaží o zachování přirozeného jasu svých zubů. Žluté zuby jsou proto velmi častým problémem. K odstranění žlutých zubů existuje řada metod (kartáčování, světelné pero, laserové bělení, bělící pudry atd.). Bělení zubů je postup obnovy přirozené barvy zubů. Jedním z nejpřirozenějších způsobů bělení zubu je využití domácích přírodních bylinných opravných prostředků. Následující bylinky vám mohou pomoci rozzářit úsměv.

Listy šalvěje

Jednoduchý, ale velmi účinný tip bělení zubů, na který se všichni spoléháme, je šalvějový list. Použití šalvějového listu není vůbec složité. Vezměte si šalvěj a rozmačkejte ji v ruce. Třete listy o své zuby. Můžete také smíchat listy se zubní pastou a použít kartáček na čištění, což by mohl být mnohem účinnější způsob. Připravte si šalvějový čaj vařením listů ve vodě a použijte ho i na opláchnutí úst. Vaše perleťově bílé budou brzy ukázat svou přirozenou barvu.

Kurkumový prášek

Kurkuma je nezbytným doplňkem v kosmetických přípravcích pro ženy, protože je to přírodní bělící prostředek. Nyní ji můžete použít i pro bělení zubů. Nejlépe uděláte, pokud seženete čerstvou kurkumu a nastrouháte ji do hrubého prášku. Přidejte k ní také nějakou sůl a limetkovou šťávu. Použijte kartáček na zuby, naneste na něj tuto bylinnou pastu a kartáčujte své zuby. Za týden budou vaše zuby čisté a bílé. Pokračujte třikrát týdně, abyste dosáhli dobrých výsledků.

Bobkový list

Vezměte bobkový list a rozdrťte jej na menší části a promíchejte s práškem z pomerančové kůry. Citrusové plody jsou přirozené bělící prostředky na zuby, a proto míchání s jakýmkoli citrusovým ovocem bude mít na zuby bělící účinky. Chraňte zuby tímto bobkovým listem a citrusovou směsí. Nepoužívejte však příliš mnoho citrusových šťáv, protože mohou poškodit vaše zuby. Takže třikrát týdně by mělo stačit k tomu, aby vaše zuby zůstaly bílé.

Kořen lékořice

Afričané mají také svou bylinu, kterou používají k přirozenému čištění a bělení zubů. Tato bylinka je kořen lékořice. Stačí tento kořen žvýkat tak dlouho, dokud se nevytvoří malý štětec. Tento štětec můžete použít jako improvizovaný kartáček k čištění zubů nebo můžete pokračovat ve žvýkání kořene.

Olivový/sezamový/kokosový olej

Zkuste jeden z těchto olejů použít stejným způsobem, jakým používáte ústní vodu. Stačí vám vložit lžíci oleje do úst a následně vyplivněte.

Bazalka posvátná

Také tato bylinka má bělící vlastnosti a může být použita pro ošetření žlutých zubů. Vysušte listy této bazalky na slunečním světle. Suché listy rozemelte na prášek. Tento prášek smíchejte se zubní pastou a použijte ji k čištění zubů.

Listy kvajávy

Také listy této rostliny mají sílu potřebnou k čištění zubů. Navíc také působí jako prevence proti špatnému dechu a problémů s dásněmi. Rozdrťte kvajávový list, abyste vytvořili hrubou zubní pastu. Tou si třete zuby pomocí kartáčku na zuby. Užívejte každý den, abyste předešli bolesti zubů v důsledku infekcí. Tímto procesem také vytváříte silnější dásně a bělejší zuby.   bylinkopedie koupit bylinky a produkty  

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here